ABD’li film yapımcısı Nora Ephron öldü

Silkwood’, ‘When Harry Met Sally...’ ve ‘Sleepless in Seattle’ gibi romantik filmlerin senaristi Nora Ephron hayata veda etti Nora Ephron’un oğlu Jacob Bernstein, 27 Haziran günü ünlü yapımcının, 71 yaşında lösemiden yaşamını yitirdiğini belirtirken, yayıncısı Alfred A. Knopf da Ephron’un öldüğünü doğruladı. 1941’de dünyaya gelen Nora Yahudi bir ailenin dört çocuğundan en büyüğüydü. Anne Phoebe (Wolkind) ile baba Henry Ephron, her ikisi de senaryo yazarıydı. 20’li ve 30’lu yaşlarında gazetecilik mesleğinin zirvesine çıkan Nora Ephron, daha sonra çok satan bir yazar ve başarılı bir yönetmen oldu. Döneminin en etkili yazarları arasında gösterilen Ephron, ünlü ‘Julie & Julia’ ve ‘Sleepless in Seattle’ filmlerinin senaryolarını yazdı ve yönetti. Senaryo yazarı olarak ‘Silkwood’, ‘When Harry Met Sally...’ ve ‘Sleepless in Seattle’ filmleriyle üç kez Oscar’a aday gösterilen Nora Ephron, Hollywood filmlerinin senaryolarını yazan, yapımcılığını ve yönetmenliğini yapan nadir kadınlardan biriydi. 04 Temmuz 2012 Facebook´ta Paylaş Yazar Nelly BAROKAS Yazdır Yazdırma Önizleme X Yazdir Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR ´a tıklayın. Arkadaşına Gönder Arkadaşlarıma Gönder X Ad Soyad: Email Adresiniz: Göndereceğiniz E-mail Adres(ler)i: Yorumunuz: İlgili Haberler ‘Altı Milyon ve Bir’ Arap-Yahudi müzikali barışı arıyor Eliyahu Hanavi Sinagogu Tel Aviv’de Sevgili babam Leonard Bernstein Woody Allen’li festival açılışı

ABD’li film yapımcısı Nora Ephron öldü

Nora Ephron’un oğlu Jacob Bernstein, 27 Haziran günü ünlü yapımcının, 71 yaşında lösemiden yaşamını yitirdiğini belirtirken, yayıncısı Alfred A. Knopf da Ephron’un öldüğünü doğruladı.

1941’de dünyaya gelen Nora Yahudi bir ailenin dört çocuğundan en büyüğüydü. Anne Phoebe (Wolkind) ile baba Henry Ephron, her ikisi de senaryo yazarıydı. 20’li ve 30’lu yaşlarında gazetecilik mesleğinin zirvesine çıkan Nora Ephron, daha sonra çok satan bir yazar ve başarılı bir yönetmen oldu. Döneminin en etkili yazarları arasında gösterilen Ephron, ünlü ‘Julie & Julia’ ve ‘Sleepless in Seattle’ filmlerinin senaryolarını yazdı ve yönetti. Senaryo yazarı olarak ‘Silkwood’, ‘When Harry Met Sally...’ ve ‘Sleepless in Seattle’ filmleriyle üç kez Oscar’a aday gösterilen Nora Ephron, Hollywood filmlerinin senaryolarını yazan, yapımcılığını ve yönetmenliğini yapan nadir kadınlardan biriydi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın