Ulusal Cephe antisemitizme yol açıyor

Yahudi karşıtı bir grubun saldırısına hedef olan Fransız gazeteci Audrey Pulvar, bu durumun sorumlusunun ırkçı söylemlerden kaçınmayan Ulusal Cephe Partisi olduğunu ileri sürdü

Audrey Pulvar 27 Şubat akşamı muhalefetteki Fransa Sosyalist Partisi’nin tanınmış simalarından olan Arnaud Montebourg ile birlikte Paris’in 16.District olarak bilinen bir bölgesinde bulunmaktaydılar. Cıvardaki bir lokantadan çıkarken kendilerine birşeyler fırlatan ve “Juden, Juden, Juden” (Almanca Yahudi) diye bağıran bir çiftin saldırısına uğradılar. Saldırganlar aynı zamanda “Fransa Fransızlarındır” ve “Jean-Marie Le Pen bize geceyarısı Paris’te Yahudi avlama izni verdi” şeklinde bağırmaktaydılar.

Ulusal Cephe Partisi’nin kurucusu olan Jean-Marie Le Pen, “Nazilerin kurduğu gaz odaları İkinci Dünya Savaşı tarihinde sadece önemsiz bir ayrıntıdır” şeklindeki söylemi ile anımsanır. Şimdi kızı Marine Le Pen, Fransa’da cumhurbaşkanlığı için yarışıyor.

Marine Le Pen, partisinin yaşanan saldırganlık olaylarının sorumlusu olarak gösterilmesine karşı çıkmakta. Oysa gazeteci Audrey Pulvar, ırkçı söylemlerden kaçınmayan Ulusal Cephe’yi bu saldırılardan sorumlu tutmakta. Sosyalist Parti Lideri François Hollande, bir kimsenin fikirlerinden dolayı hakaretlere, saldırılara, antisemit ve ırkçı yaklaşımlara hedef olmasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın