Bu hafta bitmeden…

Bu hafta bitmeden…

NE OKUYALIM?

Romancı olarak anılmak isteyen gazeteci/yazar Cüneyt Ülsever’in son romanı Azrail Aynası’nı rica ediyorum kaçırmayın. Özellikle Polisiye-Gerilim türünün bağımlısıysanız, gerçekten bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız… Akıcı tarzı, heyecanı doruğa çıkaran kurgusu ve önceki romanlarından tanıdığımız karakterleriyle, Azrail Aynası, hem sonunu öğrenmek için can atacağınız, hem de bitmesin diye aheste aheste okuyacağınız türde bir kitap. Amerika’dan Türkiye’ye uzanan seri cinayetler, bir doktorun elinden çıkmışçasına itina ile parçalanmış kadın bedenleri, sapık bir seri katilin peşinde üç komiser… Ve onlara yardımcı olmaya çalışan bir psikiyatr! Tam anlamıyla okura tuzaklar kuran bir roman! Doğan Kitap’tan Aralık ayında piyasaya çıkan kitabın fiyatı 18.00 TL.

NE İZLEYELİM?

Son dönemde ülkemizde giderek artan ‘kadına şiddet’ konusuna değinen Kurtuluş Son Durak geçtiğimiz hafta gösterime girdi. Başrollerinde Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Nihal Yalçın, Asuman Dabak gibi ünlü isimlere rastladığımız, Yusuf Pirhasan’ın yönettiği filmin konusu kısaca şöyle: psikolog Eylem terk edilmiş olmanın acısını bastırmak ve hayatına farklı bir çevrede devam etmek için yeni bir muhite taşınır. Burada sıradan hayatlar yaşıyormuş gibi görünen sıradışı kadınlar Eylem'in hayatını baştan aşağıya değiştireceklerdir. Ömrü boyu yatalak babasına bakmış olan Vartanuş, mafya babası sevgilisinin kendisini sürekli oyladığını fark eden Goncagül, çocukları uğruna koca dayağına iyice alışmış Gülnur ve onunla aynı acıyı çeken kızı Tülay ve hayata pembe gözlüklerle bakmaya çalışan kuaför Füsun, psikolojisini toplamaya çalışan Eylem'i Kurtuluş son durakta bulacaktır. Şiddettin ister psikolojik, ister fiziksel her türlüsüne karşı olan bu kadınlar beraber daha da güçlü olduklarını keşfedeceklerdir.

NE DİNLEYELİM?

İş Sanat, 1 Şubat 2012 Çarşamba akşamı Türk pop müziğinin en önemli ve köklü grubu MF֒yü ağırlayacak. Tümüyle kendilerine ait söz ve bestelerden oluşan albümleri, yurtiçi ve yurtdışı konserleri, aldıkları sayısız ödül ve getirmiş oldukları yeniliklerle pop müzik tarihinin bir simgesi haline gelen ve Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’dan oluşan MFÖ, Türkiye’nin en çok tanınan ve beğenilen gruplarından biri… 1985 ve 1988 yıllarında ülkemizi Eurovision şarkı yarışmasında başarıyla temsil eden grubun üyeleri, kariyerleri boyunca solo albüm dışında film, tiyatro, reklam ve TV dizilerinde de oldukça başarılı çalışmalara imza attılar. Hiçbir zaman tek başına sahne performansı sergilemeyen grup üyeleri, bugüne kadar sadece MFÖ olarak konser verdiler. Konserin farklı kategorilerdeki bilet fiyatları 22 ile 82 TL arasında değişiyor.

NEREYE GİDELİM?

Nişantaşılılara bir sürprizim var – henüz keşfedememiş olanlar için tabii! Yekta’nın Sokağı olarak da bilinen Süleyman Nazif Sokak’taki PiPa’dan söz ediyorum. Pizza’nın Pİ’si, Pasta’nın (makarna) PA’sından oluşan ismi ile zaten menüsünün yüzde 90’ını deşifre etmiş oluyor. Taş fırında pişen incecik pizzaları, taze el yapımı ve çok lezzetli makarnaları bir yana, gerek ortamı, gerekse mükemmel servisiyle, PiPA favori mekânlarım arasında yerini aldı. Eğer kalabalık grup olarak gideceksiniz masa tercih edin, aksi takdirde barda oturun, çok keyif alacaksınız! Ancak kaç kişi giderseniz gidin, mutlaka rezervasyon yaptırtın…

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın