Haiti’de bir sınıfa ‘Moran Atias’ adı verildi

Deprem mağdurları yararına yaptığı gönüllü çalışmalar nedeniyle İsrailli artist ve model Moran Atias’ın adı Haiti’de Port-au-Prince kentindeki okulun bir sınıfına verildi.

Haiti’de bir sınıfa ‘Moran Atias’ adı verildi

2010 yılının Ocak ayında Haiti’yi çarpan deprem, 230 bin kişinin hayatını yitirmesine, 250 bin kişinin de yaralanmasına sebep olmuştu. İsrail oraya tıbbi ve sosyal yardım yolladı, bütün bir yıl boyunca insanlara psikolojik destek verdi. Haiti’ye yardım eli uzatan aktör Sean Penn’in başını çektiği Hollywood delegasyonunda İsrailli artist ve model Moran Atias da vardı.

Moran Atias hastanelerde yatan deprem mağdurlarına gönüllü olarak yardımda bulunmuştu. Daha sonra düzenlediği yardım kampanyalarında 2 milyon dolar toplamayı başardı, bu para ile Haiti’nin başkenti Port-au-Prince’de bir okul inşa edildi.

Şimdi ‘Artists for Peace andJustice’ kuruluşu bu okulun sınıflarından birine Moran Atias’ın adını verdi. Aynı onur Hollywood’un ünlülerinden Clint Eastwood, Penélope Cruz, Nicole Kidman, Ben Stiller ve Russell Crowe’a da verildi.

Yeni okulda Quincy Jones’un başını çektiği bir de müzik merkezi yer alacak. Quincy Jones, 1985 yılında ABD tarafından başlatılan Afrika projesinde “We are the World” albümünü gerçekleştiren kişidir. Jones bu kez mağdurlar yararına, özellikle de bir müzik merkezi oluşturmak amacıyla yardım toplamaya çalışıyor.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın