Havalar her ne kadar belli etmemeye çalışsa da yaz kapıya dayandı. Yazla birlikte her sene İstanbul’da bir festival coşkusu başlar. Festival meraklılarının biletsiz kalmamaları ve yaz programlarını şimdiden yapmaları için derlediğim küçük ipuçlarını sizlerle paylaşıyorum…

" />

/18. İstanbul Caz Festivali

Havalar her ne kadar belli etmemeye çalışsa da yaz kapıya dayandı. Yazla birlikte her sene İstanbul’da bir festival coşkusu başlar. Festival meraklılarının biletsiz kalmamaları ve yaz programlarını şimdiden yapmaları için derlediğim küçük ipuçlarını sizlerle paylaşıyorum…

/18. İstanbul Caz Festivali

ROCK & COKE

Rock’n Coke Festivali 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda müzikseverlerle buluşuyor. Türkiye’nin en büyük açıkhava etkinliği olan Rock’n Coke eğlenceli etkinlik alanı aktiviteleri, yenilikleri ve 10.000 kişi kapasiteli kamp alanıyla müzikseverler için unutulmaz bir festival deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Festival kapsamında sahne alacak sanatçılardan bazıları Limp Bizkit, Motörhead, The Kooks, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Curry & Coco, Acid Washed, Travis ve Athena. Biletler Biletix’te.

39. İstanbul Müzik Festivali

4 - 29 Haziran tarihleri arasından gerçekleşecek olan 39. İstanbul Müzik Festivali, birbirinden değerli sanatçıları buluşturuyor. İstanbul Müzik Festivali, bu yıldan itibaren her sene programını bir tema üzerine kurgulayacak. Festivalin “Uzaklara Yolculuklar” temasıyla bağlantılı olarak oluşturulan programında Amerika’nın Batı yakasından Rusya’ya, İspanya’dan Buenos Aires, Venedik, Hint Okyanusu ve Meksika’ya uzanan geniş bir coğrafyanın müzikleri festival seyircisiyle buluşacak. Festivalin en önemli konseri hiç kuşkusuz, 22 Haziran’da Aya İrini’de sahne alacak olan Renée Fleming. Günümüzün en olağanüstü seslerinden biri olarak nitelendirilen dünyaca ünlü soprano Renée Fleming, bu özel konserde Şef Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. Biletler Biletix ve İKSV’de.

18. İstanbul Caz Festivali

1-19 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’un kalbi cazla atacak. İKSV’nin düzenlediği geleneksel müzik şöleni bu yıl 40’ın üzerinde konser, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıya ev sahipliği yapacak. Konserler Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, Arkeoloji Müzesi, Aya İrini Müzesi, İstanbul Modern, İstinyePark, İKSV Salon ve The Marmara Esma Sultan gibi klasikleşmiş mekânların yanı sıra ilk defa konser mekânı olarak kullanılacak olan Tersane Sahnesi ve Santral İstanbul Kıyı Amfi’de gerçekleşecek. Tünel Şenliği’ndeki mekânlar da dahil olmak üzere toplam 25 farklı etkinlik mekânı ile festival şehrin farklı noktalarına yayılacak. Festivalin en ağır topları: 19 Temmuz’daki Paul Simon, 4 Temmuz’daki Michel Camillo, 7 Temmuz’daki Marcus Miller, Herbie Hancock ve Wayne Shorter ve 18 Temmuz’daki Natalie Cole, Randy Crawford konserleri.

Sonisphere Türkiye 2011

2. yılını kutlayan Sonisphere Festivali müthiş bir müzisyen kadrosuyla 19 Haziran’da Küçükçiftlik Park’ta sahne alacak. Bu yılın en büyük heavy metal headliner’ı, yaşayan en önemli rock gruplarından Iron Maiden. Festivale damgasını vuracak diğer isimler Slipknot (co-headliner), Alice Cooper, In Flames ve Mastodon.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın