Cameri Tiyatrosu, şimon Peres’in Polonya kasabasındaki çocukluğu ile başlayan ve devlet başkanlığına ulaşan uzun yaşamını bir gecelik bir gösteride sergilemeye hazırlanıyor

" />

Şimon Peres’e teatral doğumgünü

Cameri Tiyatrosu, Şimon Peres’in Polonya kasabasındaki çocukluğu ile başlayan ve devlet başkanlığına ulaşan uzun yaşamını bir gecelik bir gösteride sergilemeye hazırlanıyor

Şimon Peres’e teatral doğumgünü

Ben-Shemen’de yaşadığı dönemin gençlik şarkıları, Fransızcaya hakim olmasının kanıtı şansonlar, Dimona reaktörünün kurulmasındaki vizyonu… Cameri Tiyatrosu tarafından şarkılar, danslar ve teatral pasajlarla sahnelenecek Şimon Peres’in hayatının önemli mihenk taşları… Peres’in 87. doğum günü onuruna Cameri Tiyatrosu, devlet başkanının yaşamını bir müzikal olarak sahneleyecek. Polonya’nın Vishneva kentindeki çocukluğundan devlet başkanı seçilmesine dek Peres’in yaşamının farklı dönemlerini farklı sanatçılar canlandıracak. Teatral bölümler arasına serpiştirilecek Peres’in en sevdiği şarkılar yine farklı şarkıcılar tarafından seslendirilecek.

Çocukluk dönemini yansıtırken büyükbabasının Naziler tarafından öldürülmesine yer verilecek. Bu bölümde ‘Avinu Malkeinu’ şarkısı Barbra Streisand’ın yorumu ile play back’ten dinlenecek. Peres, Streisand’ın bilinen hayranlarından biridir.

Ben-Gurion ile ilişkileri, İsrail’in askeri sanayinin ve Dimona nükleer santralinin kurulmasındaki rolü Peres’in senaryoda yer verilen yaşam dönemleri arasında yer almakta. Siyasi yaşamının çeşitli evreleri ile Nobel Barış Ödülü ile onurlandırılması da yansıtılacak önemli yaşam kesitleri arasında bulunuyor.

Şimon Peres onuruna bir gecelik gösteri hazırlığına giren Cameri Tiyatrosu,  devlet başkanından o gösteriye katılacağının ve interaktif bir şekilde zaman zaman katılım göstereceğinin onayını aldı.

Bu özel gösteride aktif olarak rol alacak sanatçılar arasında; Rita, Miri Mesika, Yehoram Gaon, Yunan şarkıcı Glykeria, Riki Gal, Chava Alberstein, Achinoam Nini, Keren Peles, Boaz Sharabi ve Avi Toledano var. Mizaha da yer verilecek gösteride ünlü komedyen Eli Yatzpan’ın rol alacağı belirtildi.

Cameri Tiyatrosu Müdürü General Noam Semel, Yedioth Ahronoth Gazetesine yaptığı açıklamada; “Bu bizim devlet başkanına doğum günü hediyemiz olacak” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın