Bethlehem’deki Yeniden Doğuş Kilisesi’nden başlayan ve Kudüs’teki Davidson Center’da sonuçlanan koşu, dinlerarası barışı hedefliyordu

" />

Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanlar ‘barış koşusunda’

Bethlehem’deki Yeniden Doğuş Kilisesi’nden başlayan ve Kudüs’teki Davidson Center’da sonuçlanan koşu, dinlerarası barışı hedefliyordu

Müslüman, Yahudi  ve Hıristiyanlar ‘barış koşusunda’

Papa II. Jean Paul’ün önerisi ile başlatılan, Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların katıldığı maraton koşusunun yedincisi geçtiğimiz pazar günü gerçekleşti.

Barış koşusuna katılanlar yarış öncesinde, tüm dünya halklarına Kutsal Topraklarda barış ve birlikte yaşamın desteklenmesi yönünde aktif rol almaları çağrısında bulunan ortak bir bildirgeye imza attılar.

Kudüs’te ayrıca dinler arası barışı hedefleyen çeşitli sportif etkinler düzenlenecek. Hacı olmak üzere kente gelen Hıristiyanlar, bu din açısından önem taşıyan mekânları İsrailli ve Filistinlilerin de katılımı ile bir bisiklet turu ile gezme olanağını bulacaklar. Vatikan tarafından desteklenen bu sportif etkinlikler, İtalya Olimpiyat Komitesi, Kudüs Emniyet Güçleri, İsrail Turizm Bakanlığı tarafından da destek görüyor. İsrail Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kudüs’te gerçekleşen bu sportif etkinliklerin uyumlu bir birlikteliğe katkıda bulunduğu ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın