Colin Firth, Avraham Stern’i canlandırıyor

Colin Firth, Avraham Stern’i canlandırıyor

Colin Firth, Matthew Macfadyen ve Jim Sturgess, Michael Winterbottom’un yeni filmi “The Promised Land” adlı filmde rol alacakları belirtildi.

Film kutsal toprakların İngiliz egemenliği döneminde siyasi bir cinayeti, İkinci Dünya Savaşı yıllarını ve İsrail Devleti’nin ilk kuruluş yıllarını konu ediniyor. Colin Firth, 1930 ile 1940 yılları arasında İngilizlere karşı şiddetli bir mücadele veren yer altı kuruluşu Lehi’nin lideri Avraham Stern’i canlandırıyor.

“24 Hour Party People” ve “Wonderland” filmlerinin yönetmeni Michael Winterbottom, Berlin Festivali’nde “The Killer Inside Me” adlı filminin tanıtımını yaparken, yeni projesi “The Promised Land”in de duyurusunu yapacak.

Matthew Macfadyen ve Jim Sturgess, Yahudi devrimcilerin ve yer altı gruplarının İngilizleri kovmaya yönelik şiddet girişimlerini bastırmaya çalışan İngiliz polisi rollerini canlandıracaklar. Bu yer altı gruplarının 1946’da King David Oteli’nde gerçekleştirdikleri bir bombalı şiddet eyleminde onlarca İngiliz askeri yaşamını yitirmişti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın