DYD “Moiz Hayata Şükret” ile sahnede

İki saat eğlenmek, günlük sıkıntılardan sıyrılmak mı istiyorsunuz, DYD’nin Moiz serisinin son oyunu Moiz Hayata Şükret’i sakın kaçırmayın...

DYD “Moiz Hayata Şükret” ile sahnede

İki yıllık süren bir ayrılıktan sonra Dostluk Yurdu Derneği Moiz serisinin son oyunu “Moiz Hayata Şükret” ile yeniden sahne aldı.

23 Mart Pazartesi günü galası gerçekleşen oyundan önce Dernek Başkanı Ceki Karmona yaptığı konuşmada Dostlukseverlerle yeniden bir Moiz oyunu ile buluşmuş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve derneği bugünlere taşıyan başkan ile yardımcılarına, oyunun sahneye konmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İlk replikten itibaren seyirciyi kahkahaya boğan oyunda Moiz tiplemesi ile Jojo Eskenazi, eşi Kleret ve Floret rolünde Fani Bonofiyel,  diğer rollerde Beti Duenyas, Moris B. Levi, Şirley Tavaşi, Cenk Rofe, Deniz Karmona, Lili Duenyas ve Fredi Levi sahne alıyorlar.

 Oyun, emekliğe ayrılmaya karar veren Moiz’in evdeki çalışmalarını esprili bir dille  konu ediyor.

 Selim Hubeş, Jojo Eskenazi, Fani Bonofiyel, Beti Duenyas ve Tuna Eskenazi’nin kaleme aldığı oyunun yönetmenliğini yazar ekibinde de görev alan  Rozet Hubeş,yardımcılığını  Eti Anahmiyas yaptı. Sahne arkasında ise Prodüktör Leon Bonofiyel Kondüvit Tuna Eskenazi, Sahne Amiri Meri Pardo, Işık/efekte Luiz Karmona, İlter Kohen, Dekor ve Aksesuvar Gabi Elmas, Klara Beskinazi, Makyaj’da Natali Reyna görev aldılar.

Başta Jojo Eskenazi olmak üzere ekibin başarılı performansları, bu kez de oyundan çok söz ettireceğe benziyor. “Moiz Hayata Şükret”, önümüzdeki günlerde sahnelenmeye devam edecek.

Başta>

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın