Ey aşk, nelere kadirsin...

Geçtiğimiz hafta Schneidertempel Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Aşk Vaziyetleri” başlıklı serginin açılışındaki güruh içinde yerimi aldım.

Bildiğiniz gibi SSM, işlevi doğrultusunda birçok sergiye ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ancak şimdiye kadar hazır bulunduğun tüm etkinliklerin içinde en kalabalık olanlar- diğer sanatçılar alınmasın ama - her nedense hep “ aşk teması” içerenler oldu.

Geçtiğimiz yıl Sevgililer Günü’nü SSM’de Buenos Airesli çizer Marlene Pohle ile  Portekizli fotoğraf sanatçısı Alexandre Costa’nın fotoğraflarının yer aldığı “Tango Tango” sergisi tango gösterileri ile taçlandırılmıştı. Çok kalabalıktık. Ama siz yoktunuz…!

Bu yıl da çizer Kamil Masaracı’nın “Sevgililer Günü” için çizdiği karikatürlerden oluşan serginin açılışına olağanüstü bir katılım oldu- sizler yine yoktunuz!-. Kokteyl süresince konuklar hazırlanan panolara aşka dair düşüncelerini/benzetmelerini yeteneklerine göre yazdılar, çizdiler, paylaştılar.

Gözlemlerim işin içine sevgi ve aşk girince, daha bir cazip olduğu yönünde…

Kıssadan hisse; ya sevgiye/sevgiliye ya da her daim aşka hasretiz… Ama galiba siz değilsiniz!

Şalom’un çat kapı ziyaretçileri

Şalomcu olmanın en güzel yanlarından biri de nedir bilir misiniz? Yazarların yanı sıra ailelerinin de zaman zaman, çat kapı ziyaret edebilmeleri. Bu ziyaretçiler kimi zaman yazarlarımızın çocukları-bebekleri, kimi zaman torunları, kimi zaman da eşleri olabiliyor.

Bu hafta yazarların katıldığı haftalık olağan toplantımızda Spor Sayfası editörlerinden Nedim Büyükabolafya’nın eşi Ester  bir sürpriz yaptı. Bir elinde üstü pembe- beyaz güller kaplı Sevgililer Günü pastası, diğer elinde sevgili kızları Niv ile içeri giriverdi. İşte Şalom farkı… Yüreğimizdeki sevginin, evlere yansıması…

Sürprizler bununla da bitmedi. Yayın Yönetmenimiz İvo Molinas, tüm hanımlara günün simgesi olan birer kırmızı gül hediye etti. Toplantıda başka ne mi yaptık? Diğer bir vefalı Şalomcu Kemal Karataş’ın doğum gününü kutladık…

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın