Sarit Hadad ilk kez Türkiye’de

Genç nesli peşinden sürükleyen, şarkılarıyla hop oturup, hop kaldıran, Madonna’nın dahi hayranlığını gizlemediği, İsrailli pop sanatçısı Sarit Hadad Eylül ayında bir konser vermek üzere ilk kez İstanbul’a geliyor…

Sarit Hadad ilk kez Türkiye’de

Yıldırımspor Kulübü tarafından şehrimize davet edilen  İsrailli ünlü pop sanatçısı Sarit Hadad, Eylül ayında sadece bir konser vermek üzere İstanbul’a geliyor.  Paris, Londra gibi Avrupa şehirlerinde konserler veren ve kitleleri kendisine hayran bırakan Hadad’in bir çok şarkısı ülkesinin müzik listelerinde üst sıralarında yer aldı ve yerini uzun süre korudu. 2002 yılında İsrail Ulusal televizyonu kendisini temsilci seçerek  Eurovision Şarkı Yarışması’na gönderdi. Hadad, yarışmada seslendirdiği “Nadlik Beyakhad Ner “Light A Candle” (Birlikte Mum Yakalım) adlı şarkıyla ülkesine  12. lik kazandırdı.

 Müzik kariyeri başarılarla dolu olan Sarit Hadad,  1978 yılında Azerbaycan’da dünyaya geldi. Müzikle ilgilenen bir ailenin çocuğu olan Hadad, “dahi çocuk” olarak nitelendirildi.  Sekiz yaşında müziğe başladı, bir süre bir lokalde ailesinin izni olmaksızın piyano çaldı. Klasik piyano haricinde kendi kendine org, gitar, akordeon gibi enstrümanların yanı sıra darbuka çalmayı öğrendi.  15 yaşında Hedera Gençlik Bandosu’na dahil oldu.

Sanatçı 2006 yılında ABD’de New York, Miami  ve Los Angeles’in de aralarında bulunduğu   ünlü "Sing with Sarit" (Sarit ile şarkı söyle)  turnesine çıktı.

Pop müziğin ilahesi Madonna, 2007 yılında evinin yakınında bulunan bir kaşer restoranda yemek yerken müziğiyle tanıştığı Hadad’ın hayranı olduğunu açıklamıştı.

Şimdiye kadar çıkmış 14 albümü olan sanatçı Arap ülkelerinde de büyük ilgi görüyor. 

YSK yetkilileri, Hadad’ın İstanbul’a gelmeyi çok istediğini, buradaki hayranlarıyla birlikte şarkı söylemekten mutlu olacağını belirttiğini söylediler. Özellikle gençlerin çok sevdiği bir sanatçı olan Sarit Hadad’ı konser ortamında dinlenmesinin daha uygun olacağını öngördüler. Organizasyonu da bu doğrultuda gerçekleştireceklerini vurguladılar. Özetlersek;  sadece konser düzeninde gerçekleşecek dinletiye herkesin rahatlıkla katılabilmesi için oturma düzeni dört farklı kategoriye ayrılacak. Salonda sadece Sarit ve siz olacaksınız… Şarkı isimlerini bilmesiniz de, bir çok kutlamada onun müziğiyle dans ettiniz…

Sarit Hadad, 14 Eylül’de 11 kişiden oluşan  ekibiyle İstanbul’da…

Davetiye için YSK’ya başvurabilirsiniz…

Geç kalmayın…

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın