Noa ve Mira Awad Eurovision'da birlikte söyleyecekler

Eurovision Komitesi, Moskova’da gerçekleşecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda dünyaca ünlü Achinoam Nini’nin İsrailli Arap Mira Awad ile birlikte İsrail’i temsil etmesine karar verdi

Noa ve Mira Awad Eurovision'da birlikte söyleyecekler

Noa adıyla tanınan uluslararasında ünlü şarkıcı Achinoam Nini’nin bu yılkı Eurovision Şarkı Yarışması’nda İsrail’i temsil etmesi kararı alındı. İsrail’i Noa’nın temsil etmesi kararı, şarkıcı Marina Maximillian Blumin’in son dakikada yarışmada yer almak istemediğini bildirmesinden sonra alındı. Oysa Marina Maximillian Blumin geçtiğimiz hafta gerçekleşen Eurovision seçmelerinde birinci olmuştu.

Böylelikle Noa’nın İsrailli Arap şarkıcı Mira Awad’ın İsrail’i birlikte temsil etmelerine karar verildi. Eurovision Komitesi iki şarkıcının birlikte seslendirecekleri şarkının barış mesajları taşıyacağını açıkladı.

Ülkesi dışında son yıllarda büyük bir üne sahip olan Noa, Avrupa ülkelerinden özellikle Fransa’da en beğenilen sanatçılar arasında yer alıyor.

Eurovision Komitesi’ne yer alan İsrailli Sanatçılar Birliği Temsilcisi Yaakov Naveh; “Noa dünyada en başarılı olmuş İsrailli şarkıcıdır. Noa ile Mira’nın bizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın