Başkan Ovadya toplantimizdaydi

Sayfa  İç haberler olunca, Şalom içinde yaşanan bazı "iç" haberleri de iletmek görevlerim arasında ...
Geçtiğimiz hafta Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya haftalık olağan toplantımıza  katıldı. Cemaat başkanları göreve başladıktan bir müddet sonra gazetemizi ziyaret ederler. Bu kez, göreve geleli bir buçuk sene olmasına rağmen Silvyo Ovadya’yı henüz davet etmemiştik.  Bu tutum asla saygıda kusur etmekten kaynaklanmadı. Yayın Koordinatörü Av Yakup Barokas’ın da ifade ettiği  üzere her ne kadar Cemaat Başkanı ise de Ovadya daima Şalom ailesinin bir üyesi olarak benimsenmesindendir.
Başkan Ovadya, yayın hayatının içinden gelen bir kişi olmasının getirdiği rahatlıkla görüşlerini paylaştı.  Anadolu Yakası’nda yeni yuvanın açılması gibi cemaat yeniliklerden ve faaliyetlerden söz eden Başkan, her ayın ikinci Salı günü Hahambaşılık Yürütme Kurulunca yapılan, cemaat üyelerinin duygu ve düşüncelerinin dile getirildiği "Beyaz Masa" toplantılarına devam edildiğini, ancak  son zamanlarda pek kimsenin katılmadığını aktardı.
Bir çok konuda  bilgi alışverişinin yapıldığı toplantıda, Ovadya ile  Şalom’da yer verdiğimiz haberler hakkında da fikir teatisinde bulunduk.

Hahambaşı Rav Haleva’nın anlamlı Purim ziyaretleri
Hahambaşı Rav İsak Haleva ve eşi Recina Haleva  14 Mart Salı günü, önce İhtiyarlara Yardım Derneği, sonra Or-Ahayim Hastanesi en sonda Barınyurt’u ziyaret ederek, hastaların, pansiyonerlerin Purim Bayramlarını kutladılar.
Ziyaret sırasında,  duygulu anlar yaşandı. Yaşlılara, hastalara her zaman olduğu gibi içten sevgiyle yaklaşan, Hahambaşı Rav Haleva  onların bu mutlu Purim gününde kendilerini özel hissetmelerini sağladı.

Biraz da müzikkkkk
Geçtiğimiz hafta gazetemizde Los Paşaros’un yeni albümleri Las Puertas’ın  çıktığından söz etmiştik…
Hani henüz dinlememişseniz, edinmemişseniz, iki şarkısını, 100.5 Joy FM’de her gün dinleyebilirsiniz. Saatini vermeme gerek yok, program akışı içinde  üç kez çalınıyor… Ancak bana kalırsa siz iki şarkıyla yetinmeyin, albümü gelin Gözlem’den alın…
Buralara kadar gelmişken, yeni kitaplara da göz atmayı ihmal etmeyin, zira bu ara gerek Gözlem’den, gerekse diğer yayın evlerinden çıkan bolca yeni kitap var…
Yine hazır gelmiş ve Pesah  Bayramı da yaklaşırken  sevdiklerinizi hatırlamanızı salık veririm…

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın