Compass doganbaruh

Siber alemin Rüya Takımı devletleri koruyacak

İsrail eski Başbakanlarından Barak’ın kurucu üyelerinden olduğu internet güvenlik şirketi siber alemin yıldızlarını bir araya getirdi.

Siber alemin Rüya Takımı devletleri koruyacak

İsrail eski Genel Kurmay Başkanı ve Başbakanı Ehud Barak, devletlere siber güvenlik hizmeti verecek TOKA’nın kurucu üyesi oldu. 

Devletlere terzi usulü  ısmarlama Siber güvenlik hizmeti verecek şirketin kurucu ve yatırımcıları arasında  teknoloji sektörüne verdiği uzun vadeli Sermaye kredileri ile bilinen Yahudi asıllı Andreessen Horowitz de  var.  Horowitz  yatırımını Dell bilgisayar  şirketinin yatırım kolu Dell Technologies Capital aracılığı ile yaptı.  Dolayısı ile TOKA bilgisayar devi Dell tarafından da destekleniyor.  Geçtiğimiz pazar günü açıklanan şirketin ilk kuruluş sermayesi 12.5 milyon dolar olarak belirlendi. Diğer iki  yatırımcı ise İsrail kökenli Entrée Capital and New Haven ve ABD kökenli LaunchCapital LLC.  Toka’nın yönetim kadrosu ise yine kariyerinde  dünyaca meşhur olmuş  yıldız isimlerden oluşuyor.  İsrail’in dünyaca ünlü anti virüs ve Firewall şirketi Check Point’in eski iş geliştirme müdürü Alan Kantor, İsrail Ordusu Siber Savaş eski Başkanı Yaron Rosen , Cisco’nun eski yöneticilerinden Kfir Waldman.

Kantor basına yaptığı açıklamada şirketin özel sektör ile çalışmayacağını sadece devletlere ve kamu güvenlik şirketleri ve polis kuruluşlarına hizmet vereceğini belirtti.

 

 Kaynak: CTECH

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın