Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

Sağcı milletvekili, İsrail’de depremlerden liberalleri sorumlu tuttu!

İsrail’de Knesset üyesi, sağcı Şas Partisi’nin milletvekili, İsrail’de gerçekleşen depremler ile için, Ağlama Duvarında eşitlikçi bölümü isteyenleri suçladı.

Sağcı milletvekili, İsrail’de depremlerden liberalleri sorumlu tuttu!

Milletvekili Yinon Azoulay, Reformist Yahudilerin de, “Yahudi olmadıklarını” söyledi. Azoulay’ın bu sözleri, Ağlama Duvarında Ortodoks olmayan Yahudiler için ayrılan Robinson’ın Kemeri olarak da bilinen arkeolojik parktaki bölümün yenilenmesi planlarının ardından geldi.

Şiddetti 3.2 ile 4.3 arasında değişen depremler, geçtiğimiz hafta çarşamba ve perşembe günü kuzey İsrail’deki Celile Denizini sarstı. Tartışma sırasında Azoulay, “Bugün deprem olduğunu duyduk. Belki de, bu deprem, birilerinin kutsalımıza zarar verme çabaları sonucu gerçekleşti. Acılarımızı duyun. O kişiler Yahudi değiller” sözleriyle ithamlarda bulundu.

“Kotel’in antik taşları sizi niye ilgilendiriyor?” sorusu ile Liberal Yahudileri hedef gösteren Azoulay, “İsrail Devleti’ne yaptığınız yatırımları geri alıp, ABD’de kendinize yeni bir Batı Duvar’ı inşa etmenizi öneririm” diyerek tepkisini dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın