Dünyanın bir numaralı hamburger restoranı İsrail’de rekor kırdı

Dünyanın ilklerinden ve en büyük hamburger restoranı McDonald’s, satışları ile İsrail’de bir rekora imza attı.

Dünyanın bir numaralı hamburger restoranı İsrail’de rekor kırdı

McDonald’s  İsrail için özel olarak sunduğu sağlıklı menülerle ve 2017- 2018’deki  satış rakamları ile dikkat çekiyor.  2017 yılı dev hamburger restoranı için harika bir yıl olarak kayıtlara geçerken, 2018’in daha da iyi olacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıl satışlar 240,5 milyon dolar iken, 2018’in daha birinci yarısında toplam satış geliri 276,6 milyon doları geçmiş durumda.  İsrail’de Alonya Ltd trafından temsil edilen firma ilk restoranını 1993 yılında Ramat Gan’da açtı. Başlangıçta küçük  hamburger zincirleri ile rekabet etmek zorunda kalan küresel hamburger devi zaman içinde tüm yerel rekabeti ezdi geçti.  Halihazırda McDonnald's’ın tek rakibi yine global bir zincir olan Burger King.

McDonnald’s’ın İsrail menüsünde taze doğranmış sağlıklı salata menüleri ve oryantal zevke hitap eden tavuklu dürüm gibi ürünler var. Bir zamanlar İsrail’in milli sokak yiyeceği falafeli bile menüsünde bulunduran McDonald’s’ın  tüm restoranlarında müşterinin siparişini kendi kendine vermesini sağlayan tam otomatik dokunmatik terminaller var.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın