Alüminyum Hurda Geri Dönüşüm

Türk Yahudi Toplumundan...

Mois Gabay İELEV öğrencileri ile buluştu

İELEV (İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı) bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği The Jugendfest 2018 kapsamında gazetemiz yazarlarından Mois Gabay ‘Türkiye’de Yahudi Olmak’ konulu söyleşiyle öğrencilerle buluştu. Açık hava sinemaları ve söyleşiler ile renklenen etkinlikte Sunay Akın, Pinhani Müzik Grubu, tiyatrocu Teoman Kumbaracıbaşı gibi isimler yer alırken, yoğun katılımlı söyleşi ile öğrenciler Bizans’tan günümüze Yahudi mirası hakkında dinledikleri konferans sonrası, özellikle medya aracılığıyla duymuş oldukları birçok bilgiyi sorma fırsatı buldu. Söyleşinin interaktif bir şekilde gerçekleşmesini arzulayan Gabay, öğrencilere öncelikle ‘Yahudi denince aklınıza ne geliyor?’ sorusunu yöneltip alınan cevapları tek tek tahtaya yazdı. Ardından bu cevapların üzerinden yanlış bilinen veya hiç bilinmeyen bazı kalıplaşmış fikirleri irdeleyerek öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Öğrenciler kadar öğretmenlerin de soruları ile renklenen etkinlikte öğrencilerin öğrenmeye açık olmaları ve söyleşinin tıpkı Jugendfest’in tümü gibi Okul Aile Birliğinin elinden çıkmış olması ise velilerin desteğinin önemini bir kez daha gösterdi. Söyleşi çekilen hatıra fotoğrafları ve iyi bir gelecek dilekleriyle son buldu. 

Ruso Ailesinin gururlu günü

Şalom Gazetesinin, Dünya sayfası yazarlarından Ceni – Vedat Ruso çiftinin kızları Karla, bat mitzvasını kutladı. 10 Haziran’da gerçekleşen kutlama ile genç kızlığa adım atan Karla’yı ve Ruso Ailesini kutlarız. 

GOLDEN AGE’LİLERİN VENGE BULUŞMASI

Golden Age Dostları, 6 Haziran günü sabırsızlıkla gitmeyi bekledikleri Venge’de buluştu.

Mekâna gelen yaklaşık 300 kişilik Golden Age katılımcılarını, komisyon üyeleri ve o günü Golden Ageliler için hiçbir özveriden kaçınmadan düzenleyen Nükhet Antebi karşıladı. Golden Age Dostları için özel olarak hazırlanan öğle yemeğinden sonra, gelenlere birbirinden güzel hediyeler sunan günün ev sahibi Nükhet Antebi’nin zarif davranışı sevgi ve teşekkürle karşılandı. Hep beraber keyifli bir gün yaşayıp her sene böylesi güzel bir gün armağan eden gönül dostu Nükhet Antebi’ye saygı ve takdirlerini ifade etmek üzere kendisine sevgiyle sarılan Golden Age dostları, memnun bir şeklide mekândan ayrılırlarken bu günü uzun süre unutamayacaklarını ifade ettiler.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın