Compass doganbaruh

“Trump, Kuzey Kore’yi ikna ettiyse İran’ı da ikna edebilir”

İsrailli Bakan Gilad Erdan, Kuzey Kore’den sonra İran’ın da aynı şekilde nükleer amaçlarından vazgeçirilmesini istiyor.

“Trump, Kuzey Kore’yi ikna ettiyse İran’ı da ikna edebilir”

İsrailli Bakan Erdan, basına yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın diktatörlerle nasıl konuşulması gerektiğini iyi bildiğini, Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’u ikna ettiği gibi İran Lideri Hassan Rouhani’yi de ikna edebileceğini belirtti.

Başkan Donald Trump’ın,  Kuzey Kore Lideri ile yaptığı  görüşmeden çıkan sonucun tarihi bir başarı olduğunu kaydeden Erdan, benzer bir görüşmenin Washington ile hiçbir diplomatik ilişkisi olmayan Rouhani ile de yapılabileceğini ifade etti.

İktidardaki Likud Partisi’nin 2. adamı olan İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Erdan, Ordu Radyosu’na şu ifadeleri kullandı: “Bir anlaşma olsun olmasın, Başkan Trump görüşmeden iyi bir niyet, bir yol haritası çıkarmayı başarmıştır. Anlaşılıyor ki bundan sonra görüşmeler devam edecek ve talep edilen şartlar  fasılalı da olsa yerine getirilecek. Başkan Trump kolayca ikna edilecek bir hayalperest değil, diktatörlerle nasıl konuşulacağını iyi biliyor. Buradaki büyük  başarının arkasında gücün yarattığı caydırıcılık ve ilkeli bir siyaset var. Anlıyoruz ki yukarıdaki kuvvetler bizden çok farklı değerlere sahip olan diktatörleri ikna etmek için çok daha etkili oluyor.”

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın