Aile Kütüphanesi: Mavi Eşekler Adası

Aile Kütüphanesi:  Mavi Eşekler Adası

Gazeteci – Masal Yazarı Hakan Bayhan’ın yeni masal kitabı ‘Mavi Eşekler Adası’ Yitik Üke Yayınları’ndan çıkarak raflardaki yerini aldı.

İlk kitabı ‘Bahçedeki İncir Ağacı’ 2013 yılında çıkan Bayhan’ın toplam dört kitabı bulunuyor. Hakan Bayhan’ın daha önceki kitaplarında olduğu gibi bu öykü de iç içe geçen, uc uca eklenen alt öykülerde evrimden, özgür, adil ve mutlu bir toplum umuduna kadar pek çok konudan bahsediyor.

“Okyanusun kalbine düşen bir tohum, bu tohumdan yeşeren küçük bir ada ve bu adayı yurt edinen mutlu bir halk: Mavi Eşekler! İki arkadaş Mavi Eşekler Adası’nda barış, dostluk ve doğa ile uyum içinde yaşayıp giderken kendilerini bir yolculuğun içinde bulurlar. Onların yolculuğu tam da olması gerektiği gibi birden bire başlar; rotayı, durakları planlamadan gelişir. Balonları rüzgârın türküsüne kapılıp çok uzak diyarlara götürür yolcularını.”

 

Hakan Bayhan hakkında

1964 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1989 yılında gazetecilik mesleğine foto muhabiri olarak başladı. Muhabirlik, Editörlük ve Görsel Yönetmenlik yaptı. Birçok gazete ve dergide müzik ve kitap yazıları yazarken diğer yandan çocuk edebiyatıyla ilgilenmeye başladı. İlk masal kitabı Bahçedeki İncir Ağacı 2013’te, Karıncalar Ülkesine Yolculuk 2015 yılında, Küçük Salyangoz Pişinga 2017 yılında Yitik Ülke Yayınları’nca yayımlandı. Mavi Eşekler Adası, yazarın dördüncü eseri.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın