Türk girişimcilerden yeni mobil uygulama: btrfly

İngiltere ve Kanada’da yaşayan Türk girişimciler tarafından geliştirilen ‘btrfly’ mobil uygulaması, uçak yolcularının sosyalleşmesine ve markalar tarafından sunulan ayrıcalıklardan da faydalanmalarına olanak sağlıyor.

Türk girişimcilerden yeni mobil uygulama: btrfly

Türk girişimciler tarafından geliştirilen ‘btrfly’, dünyadaki 380 farklı havaalanında kullanılabilen bir uygulama. Uçakla yolculuk yapan kişilerin oluşturdukları sanal bir bekleme salonu gibi hizmet veriyor olması sayesinde yeni nesil seyahat ekosistemine katkı sağlayarak geliştirilmiş olan yeni bir oluşum sistemi. Bu uygulama, yolcuların havaalanları içerisinde, tüm bekleme salonlarında ve uçuş sırasında internet bağlantısı olması halinde, uçak içerisinde, kişilerin birbirleriyle mobil uygulama üzerinden iletişime geçerek, sosyalleşebilmelerini sağlıyor. Uygulamayı yükleyen yolcular, o anda aynı havalimanında bulunan veya aynı uçaktaki diğer yolcuların da profillerini görerek isterlerse diyalog kurabiliyorlar.

Türk girişimcilerin bu uygulamayı geliştirmekteki amaçları, kullanıcıların havaalanında geçirdikleri boş saatleri bir yol arkadaşı bularak daha iyi değerlendirmeleri ve aynı zamanda uygulamayı kullanan kişilerin profilleri üzerinden meslek bilgilerini paylaşmalarıyla ağlarını geliştirebilmek ve potansiyel iş bağlantılarının ilk temellerinin yaratılmasına olanak sağlayacak olan, hayata geçirilmiş başarılı bir uygulamanın gerçekleştirilmesidir.

‘Smart Lounge’ konseptiyle ayrıcalık

Uygulama içerisinde özellikle tek başına yolculuk yapan ve özel yolcu salonlarına giriş hakkı olan bazı kullanıcılar, bu haklarını yanlarındaki kişi adına da uygulamak suretiyle de kullanabilmekteler. Uygulamanın kendisi için sağlamış olduğu gelir modeli de markalar ile oluşturmuş olduğu ‘Smart Lounge’ konsepti sayesinde, yaratılan özel ayrıcalıklı kampanyalarla kendi dinamiklerin oluşturulabilmesine, havaalanında uçan yolculara teknolojik veriler bağlamında her türlü iletişim, fırsat ve ayrıcalıklar sunabilme; böylelikle uçak yolculuğunu daha keyifli bir hale getirebilme hedeflenmektedir. ‘Smart Lounge’ üyeliği bulunan kullanıcılar, havalimanlarındaki restoranları, ‘duty free’ alanlarını kullanarak indirim ve ikramlardan faydalanırken, kişiye özel bir seyahat deneyimi de yaşatılabilmekte.

Bir başka ayrıcalık ‘Skye’

‘btrfly’ mobil uygulamasının sunduğu bir başka ayrıcalık ise, seyahat severlerin çok hoşlanacakları bir kişisel seyahat asistan programını içerisinde barındırması. ‘Skye’ isimli bu asistanın uçuş bilgilerinizi takip ederek sizi bilgilendirmesi, örneğin asistanın uçaktan indiğiniz anda bagajınızın nerede olduğunu sizinle paylaşıyor olması da çok keyif verici bir durum. Tüm gerçekleştirdiğiniz uçuş bilgileri, hareket ve saat olarak vb. bilgiler uygulamanın içerisinde Skye alanında yer alıyor.

Yıl içerisinde yoğun olarak uçakla yolculuk yapanlar için adeta vazgeçilmez bir uygulama olacağa benzer! Hele ki, bizim havaalanlarımızdaki ücretli lounge hizmetlerine de ilaç olabilirse, bizleri bol uçuşlu, hoşnut olacağımız bir yaz bekliyor gibi. Yapacağınız yolculuklarda önerim, bu uygulamayı kesinlikle Android ve iOS’dan indirerek, yolculuklarınızı daha sistemli ve daha eğlenceli kılabilmenizdir.  Bu uygulamayla şimdiden keyifli uçuşlar diliyorum.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın