Compass doganbaruh

ABD’de Holokost farkındalık eğitimi için özel fon

ABD Temsilciler Meclisinde hem Demokratların hem de Cumhuriyetçi kanun yapıcıların beraber hazırladığı kanun teklifi eğer onaylanırsa, orta-lise eğitiminde Holokost farkındalığı eğitimini mecburi kılacak.

ABD’de Holokost farkındalık eğitimi için özel fon

Adı ‘Bir Daha Asla Eğitim Anlaşması’ olan kanun teklifi özel kişi ve kurumların bağışlarından oluşacak. 12 kişilik bir komisyon fonun değişik okullara paylaştırılmasını sağlayacak.

Fon ilk olarak salı günü Temsilciler Meclisine tanıtıldı. Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi Corolyn Maloney fonun ortaya çıkması konusunda büyük çaba sarf etti.

Maloney neden fonun Amerikan yasama kurumundan onaylanması gerektiğini şöyle açıklıyor: “Bugün halen Holokost’u inkar edenler internet forumlarında yer alabiliyor, bu gibi yorumlar Holokost’un kurbanlarının kutsal hatırasına zarar vermektedir. Holokost farkındalığı eğitimini  müfredatın bir parçası yaparak, gençlerimizin dimağlarını bu zehirli görüşlerden bir anlamda korumuş olacağız.

Kanun teklifi bir Holokost tarihi kaynakları internet sitesi açılmasını ve gençlerin eğitiminde bu kaynaktan yararlanmalarını da öngörüyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın