Compass doganbaruh

Netanyahu’dan İran halkına:

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 11 Nisan gecesi başlayan Holokost Kurbanlarını ve Kahramanlıklarını Anma Günü’nde yaptığı konuşmada, İran halkının esas düşmanının Tahran rejiminin kendisi olduğunu belirtti.

Netanyahu’dan İran halkına:

Konuşmasında İran’ın Suriye’de kurmaya çalıştığı askeri varlığından söz eden Netanyahu, “İran bizi test etmeye kalkmasın” ifadesini kullandı.

Suriye’de sivil halka karşı yapılan kimyasal saldırıyı da  bir insanlık suçu olarak niteleyen Netanyahu, saldırının, kötülüğün  her an var olduğunun bir kanıtı olduğunu ve her yeni neslin dünyadaki kötülükleri yok etmek için mücadele etmesi gerektiğini belirtti.

İran’ın Suriye’de, İsrail’i tehdit eden askeri varlığına asla izin verilmeyeceğini belirten Başbakan, sözlerini İran halkına yöneltti:  “İsrail sizin düşmanınız değildir. Ancak sizi ezen Tahran yönetimi asıl düşmanınızdır. Ne zaman ki bu tiranlık yok olacak o zaman İran ve İsrail halkı iki kardeş gibi barış içinde yaşayacaktır.”

Netanyahu sözlerine şöyle devam etti: “Holokost sırasında Yahudi halkı savunmasızdı. Ne kaçacak yeri vardı ne de sesini duyurabildi. Ancak bugün güçlü bir ordumuz var ve sesimiz tüm dünya uluslarına erişiyor.”

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın