Compass doganbaruh

Yahudi toplumundan kısa kısa...

Golden Age’liler Ortaköy Etz Ahayim’de Pesah’I kutladı

Golden Age Komisyonu, 3 Nisan günü Ortaköy Sinagogunda Pesah kutlaması düzenledi.

Etkinlik, Şişli, Kurtuluş ve Caddebostan’dan yaklaşık 170 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Golden Age Başkanı Sara Hazak, artık gelenek haline gelen bayram kutlamalarının kendilerine verdiği mutluluğu dile getirdi. Katılımcılar Pesah ikramlarından sonra, Erol Esken’in güzel şarkılarıyla coştu. Günün sonunda Başkan Sara Hazak, Erol Esken’e teşekkür ederek hediyesini sundu.

Or Yom hizmet kalite standartlarını belgeledi

Or Yom Huzurevi uzun süren çalışma ve verilen emek sonucunda ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı. Or Yom’un bu belgeyi almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk ve tek huzurevi olduğunu belirten yetkililer duygularını şöyle ifade ettiler: “Standartları yüksek ve kaliteli hizmetimizin belgelenmiş olması gelecekteki çalışmalarımız için motive edici oldu. Bu belgeyi almamızda emeği geçen başta kurum Müdürümüz Derya Yücel ve Yönetim Kurulu Başkanımız Moiz Romano nezdinde tüm katkıda bulunanlara Or Yom ailesi olarak teşekkür ederiz.” 

Liv Hospital’de ‘Dünden Bugüne İda’nın Yolculuğu’ sergisi

İda İstiroti’nin ‘Dünden Bugüne İda’nın Yolculuğu’ sergisi, 2 Mayıs’ta Liv Hospital sergi alanında hayat buluyor.

Bir insanın en zor dönemlerinde inancı ve manevi gücü sanattan alabileceğini ortaya koyan sergide İstiroti’nin rölyef, yağlıboya ve mozaik çalışmaları yer alacak.

17 Mayıs’a kadar devam edecek sergide, FKD ve Alef adına satın alınacak eserlerin gelirlerinin, FKD ve Alef’in desteklediği eğitim burslarına katkıda bulunacak fonu yaratması amaçlanıyor.

Nadia Arditti ile ‘Yolculuk’

 Nadia Arditti’nin ’Yolculuk’ adlı heykel sergisi 14 Nisan’da Kızıltoprak Sanat Galerisinde açılıyor. Sergi 5 Mayıs’a kadar sanatseverlerin beğenisine açık kalacak.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın