Compass doganbaruh

Nike, İsrail şirketini satın aldı

Dünya spor modası devi Nike, İsrail’in dijital görüntüleme ve yapay zeka teknolojisi şirketi Invertex’i satın aldı.

Nike, İsrail şirketini satın aldı

Bir start up firması olan Invertex’in teknolojisi sayesinde Nike müşterileri vücutlarını kamera ile tarayarak ayakkabı ve spor eşyalarında doğru bedeni saptayabilecek.

Calcalist yayın kuruluşunun bildirdiğine göre, Nike firması Invertex’i satın alarak sporu destekleyecek dijital teknolojiler için geleceğe yatırım yapıyor.

Salı günü açıklanan satın alma işlemi için Nike’ın dijital teknolojilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Adam Sussman şunları ifade etti: “Invertex’i almamız sayesinde Nike’ın dijital görüntüleme ve yapay zeka konusundaki tecrübesi daha da derinleşecek, piyasadaki rekabet gücü  daha da artacaktır.”

2014’te kurulan Invertex’in geliştirdiği uygulamalar sayesinde, gerek mağaza içindeki masa üstü bilgisayarları gerek cep telefonlarını kullanarak müşterinin vücudunu kamera ile tarayarak giyim ölçülerini çıkarması mümkün olabiliyor.

2017 yılında firma Kudüs’te kurulu bir finans şirketinin liderliğinde piyasadan, Permoda moda şirketi ile yapacağı proje için 2 milyon dolar finansman sağlamıştı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın