Compass doganbaruh

İran´da düşen uçağın ardından geriye büyük acı ve hüzün kaldı

Pazar günü İstanbul'a gelmek için Birleşik Arap Emirliklerinden havalanan Başaran Holding'e ait özel Türk uçağı, İran’ın güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin Şehrikürd kentine bağlı Durk Enar köyü yakınlarına düştü; kazada üçü mürettebat toplam on bir kişi hayatını kaybetti

Uçakta, iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran, yedi arkadaşı, iki pilot ve bir hostes bulunuyordu.

Pazartesi sabahı haber ajanslarına düşen yeni gelişmelerde, uçağın kara kutusunun bulunduğu açıklandı. İran'ın resmi haber ajansına bilgi veren Kızılay Kurumu Arama Kurtarma Birimi Bölge, gece saat 03.00 sıralarında arama kurtarma timinin olay yerine ulaştıklarını, dağcılardan oluşan timin, sekiz cesedi teşhis ettiklerini belirtti. Yapılan açıklamada, iki cesedin teşhis edilebilmesi için DNA testi gerektiği, bir cesedin ise arama çalışmalarının sürdüğünü belirtildi.

Uçakta hayatını kaybeden isimler şu şekilde: Mina Başaran, Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh, Sinem Akay, pilotlar Beril Gebeş, Melike Kuvvet ile hostes Eda Uslu.

28 yaşındaki Mina Başaran, gelecek ay evlenmeye hazırlanıyordu. Başaran Holding'in veliahtı olan Mina, 2013 yılından beri şirkette aktif rol alıyordu. Mina Başaran pek çok dergiye seyahat yazıları da yazıyordu. Sinem Akay'ın Casa di Denim markasının kurucusu olduğu belirtilirken, Ayşe And'ın klinik psikolog, Burcu Urfalı'nın Bug Uniform'un kurucusu olduğu ve kurumlara üniforma tasarlıyordu. Aslı İzmirli, Gia Jewels'ı kurarak mücevher tasarımı yaparken, Liana Hananel ise Lily and Rose mayo markasının yaratıcılarındandı. Jasmin Baruh'un da Baquette Jewellery isimli tasarım şirketi bulunuyordu.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın