Compass doganbaruh

Minix´in Purim dansı Anaşim Tovim ABD´de gösterilecek

Minix Anaokulu´nun Purim Bayramındaki gösterilerinden Anaşim Tovim ( İyi İnsanlar) ABD2de yapılacak şenlikte gösterilecek. Dans gösterisi İsrail´in Minikler Folk Dansları sitesinde de yayınlandı.

Minix´in Purim dansı Anaşim  Tovim ABD´de gösterilecek

Suadiye Minix Anaokulu Purim Şenliği, Halis Kurtça Kültür Merkezinde yeni açılan Çocuk Tiyatrosu Sahnesinde yapıldı. Purim şarkıları ile başlayan koro etkinliği 2 ve 3 yaş öğrencilerinin marakaslı samba dansları ile devam etti.

Ardından öğrenciler Purim kıyafetlerini tanıttıkları bir defile gerçekleştirdiler. Yılların sanatçısı ve öğretmeni masalcı dede rolündeki  İzzet Bana’nın etrafında toplanan öğrenciler Purim öyküsünü drama ile eşlik ederek sundular.

Her yıl olduğu gibi projelerini sahnelerde ebeveyn ve yakınlarına sunan Penguenler sınıfı ‘Kutup Projesi’nde iglo ve yaşam tarzlarını tanıttılar. Sunum, penguen dans ile sona erdi. Ardından Arılar sınıfı ‘Klasik Müzik Projesi’ni sunarken akordeon ve saksafon eşliğinde vals dansı da yaptılar. Yurtdışında çok beğenilen ‘Anashim Tovim’ adlı dans modern dans öğretmeni Perli Ojalvo Aker tarafından özgün olarak kurgulandı. Çok beğenilen dans ABD’de yapılacak şenlikte de  videodan gösterilecek. Dans İsrail'in Minikler Folk Dansları sitesinde de yayınlandı.   https://www.musickidhome.com/rikudeyum

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın