Compass doganbaruh

Suriye’de 20’si çocuk, 100 sivil bombalar altında öldü

Suriye iç savaşı 2015 yılından bu yana en büyük trajedilerinden birini daha yaşattı halkına; Ghouta bölgesinin doğusunda isyancı birliklerin komutasında olan bir kasabaya yapılan hava saldırısında içlerinde 20’si çocuk olmak üzere 100 kişi öldü.

Suriye’de 20’si çocuk, 100 sivil bombalar altında öldü

Ghouta hastanesine üstleri toz toprak içinde ağlayan bebek yaralılar geldikçe, uluslararası basına yansıyan manşetlerde, Beşar Esad yönetimi muhaliflerinin, “Bu bir etnik temizliktir” şeklinde yorumları  yine dikkat çekiyor.   Times of Israel’in verdiği habere göre,  Esad ordusu yakında söz konusu bölgeye kara harekatı başlatacak.

2012 yılından bu yana muhalifler tarafından kontrol edilen bölge başkent yakınlarında olan isyancıların son kalelerinden biri.  Pazartesi günü erken saatlerde başlayan, karadan top ve havadan bombardıman ile desteklenen Suriye ordusu taarruzu, BM tarafından da kınandı. BM basına yaptığı duyuruda Şam’ın sivilleri hedef aldığını belirtti.

Saldırıdaki can kayıpları ile bilgi  bölgede aktif olarak çalışan İngiltere merkezli sivil kuruluş, Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü tarafından açıklandı.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın