Hrant Dink için Şişli-Osmanbey’de anma töreni

Agos Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink 11 yıl evvel 19 Ocak 2007 yılında gazete binasının önünde silahlı bir saldırı sonucu öldürülmüştü.

Hrant Dink için Şişli-Osmanbey’de anma töreni

Hrant Dink  bugün Şişli’de bir anma töreni ile anılıyor.

 Tören Gazetecinin vurulduğu saat olan 15:00’de başlayacak.  Tören dolaysı ile Osmanbey civarında bazı yollar trafiğe kapanacak, metro geçici olarak çalışmayacak.

 Dink’i anmak amacı ile amatör takımlardan oluşan futbol ligi;  Karşı Lig, pazar günkü maçını gazetecinin  anısına oynayacak. #BuradayızAhparig etiketiyle sosyal medyada paylaşılan turnuva, 21 Ocak Pazar saat 14.00-18.00 saatleri arasında Kalamış'ta düzenlenecek. 

Ankara’da ise cuma günü saat 15:00'de, İnsan Hakları Derneği Genel Merkezi önünde Hrant Dink anılacak.  Töreni 'Hrant Dink Anma İnisiyatifi düzenliyor. 20 Ocak’ta da ayrı bir anma paneli düzenlenecek.

Almanya ve İngiltere’de de Ermeni toplumları Hrant Dink için anma törenleri düzenliyor.

Almanya, Baden-Württemberg şehrindeki Ermeni toplumu, Hrant Dink’i 21 Ocakta bir kilise ayiniyle anacak. İngiltere’de ise PEN, Article 19 ve Ermeni Enstitüsü kurumlarının  işbirliğiyle Dink'i anma paneli düzenlenecek. Londra'daki Free Word isimli mekanda gerçekleşecek etkinlikte Amerikalı gazeteci Maureen Freely bir açılış konuşması yapacak. Ardından Article 19'dan Katie Morris, PEN'den Antonia Byatt ve Ermeni Enstitüsü'nden Nouritza Matossian birer konuşma yapacak. 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın