Compass doganbaruh

İngiltere Holokost inkarcısı Mark Weber’i ülkeye almadı

California’da kendi kurduğu tarih kurumunun başkanı olan ve açıklamalarında Holokost’un abartıldığı gibi bir katliam olmadığını iddia eden Mark Weber’in İngiltere’ye girmesi yasaklandı.

İngiltere Holokost inkarcısı Mark Weber’i ülkeye almadı

İngiliz İltica Bakanlığı Weber’e yazdığı bir mektupta Holokost’u inkar ettiği için İngiltere’ye girişinin ikinci bir açıklamaya kadar yasaklandığını belirtti. Mektupta ayrıca söz konusu uygulamanın Weber için 2015’ten beri geçerli olduğu ifade edildi. 

Mektup şöyle devam ediyor: Bayan May, 2015 yılındaki  kararında sizin İngiltere topraklarına ayak basmanızı, ülkemize  herhangi bir kamusal fayda sağlamayacağını belirterek,  şahsi yetkisi ile yasaklamıştır.

Söz konusu uygulama 2015 yılında İltica Bakanı olan bugünkü Başbakan Theresa May tarafından yürürlüğe konulmuş ve halen geçerli. Ancak 2015 yılında mektup adresi belli olmadığı için Weber’e ulaşmamış. Weber durumu Avrupa seyahati sırasında havaalanında öğrendi. ABD vatandaşı olan Weber, Madrid havaalanında, Londra uçağına alınmadı ve kendisine durumu bildirildi.

Yazdığı makalelerde Holokost’un sadece bir söylem olduğunu iddia eden  Weber, söz konusu söylemin Siyonistler tarafından kullanılmak için uydurulduğunu belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın