Bubi 6 Dönem Sergisi İş Sanat Kibele’de

Gotik sanatın ülkemizdeki ender temsilcilerinden Bubi, 12 Ocak-3 Mart tarihleri arasında aykırı işleri ile İş Sanat Kibele Galerisine konuk oluyor.

Bubi 6 Dönem Sergisi İş Sanat Kibele’de

Eserlerinde uyarlık öncesi dönemlerin Mısır, Mezopotamya ve özellikle Anadolu kültürlerinin izini süren Bubi, güzel olanın içindeki kusurlara ve eksiklere dikkat çeker. Eserlerinde uygarlık öncesi dönemlerin Mısır, Mezopotamya ve özellikle Anadolu kültürlerinin izini süren, ‘güzel’in ötesini arayan, kuralsızlıktan ve kusurlardan beslenen Bubi, İş Sanat Kibele Galerisi’nde ‘Dikişler’, ‘Yamalar’ , ‘Aplike Yüzeyler’, ‘İkonalar’, ‘Kafesler’ ve ‘Düğümler’ gibi farklı teknikler kullanarak yaptığı çalışmaların yanı sıra heykellerinden de bazı örnekleri sergileyecek.  www.issanat.com.tr

Sanat Deliorman ve Janusz Szprot ile caz

Vokal sanatçısı Sanat Deliorman,  piyanist Janusz Szprot, kontrbasçı Eren Turgut ve baterist Burak Cihangirli, 26 Ocak akşamı verecekleri konser için Yeldeğirmeni Sanat’ta bir araya geliyorlar Deliorman ile Szprot’un yolları Ankara, sonrasında Varşova’da kesişti. Bu özel akşamda dinleyiciler, Polonya caz tarihinin mihenk taşı bestecilerinden film müziği yazarı Komeda ve Bronislaw Kaper’e, Polonya halk şarkıları ve Macaristan ile Polonya’yı gezip Anadolu topraklarına varmış rock parçalarından Türk cazcıların Polonya’dan esinle yazdığı eserlere uzanan bir yolculuğa çıkacaklar.

Şef Lior Shambadal yönetiminde İDSO konserleri

İsrailli maestro Lior Shambadal yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 19 Ocak akşamı Lütfi Kırdar Konser Salonunda vereceği konserde Bela Bartok ve Dmitri Şostakoviç eserlerinden oluşan bir program sunacak. Konserde viyola sanatçısı Isabel Villanueva, solist olarak eşlik edecek.

26 Ocak akşamı ise İDSO yine Shambadal eşliğinde, bu kez Caddebostan Kültür Merkezinde müzikseverlerle buluşacak. Çello virtüözü Yılmaz Bişer’in de çalacağı dinletide müzisyenler, Aram Haçaturyan ile Brahms’ın eserlerine hayat verecek.

‘Bak Bana! Portreler ve Diğer Kurgular’ sergisi Pera Müzesinde

Ninfa Bisbe küratörlüğündeki ‘Bak Bana! Portreler ve Diğer Kurgular’ sergisi, La Caixa, kendi çağdaş sanat koleksiyonundan  seçilen ünlü sanatçıların 40 eserini bir araya getiriyor. Fotoğraf, resim, heykel, film ve video gibi çok çeşitli uygulamaların yer aldığı sergi, izleyiciyi farklı perspektiflerden bakan sorgulayıcı bir labirentin içerisine alıyor. İspanya Büyükelçiliği ve Cervantes Enstitüsü işbirliğiyle Pera Müzesinde düzenlenen ve La Caixa Vakfı koleksiyonundan çağdaş sanat eserlerini kapsayan bu önemli sergiyi 4 Mart’a kadar gezebilirsiniz. Tàpies, Gillian Wearing, Victoria Civera, Jean-Michel Basquiat ve Carlos Pazos gibi santçılar sizleri bekliyor olacak. 

Doğaya Pitoresk Dokunuşlar III Sergisi 

Nişantaşı’nda bulunan Galeri İdil, 11-20 Ocak tarihleri arasında, resim çalışmalarını Hayrettin Sönmez Resim Atölyesi bünyesinde sürdüren on sanatçının eserlerini ağırlıyor. Sergiye katılan sanatçılar: Sema Arslan, Janet Aşkaner, Sultan Barutgan, Nurgül Erdoğan, Dina Erginbaş, Perihan Güler, Nefise Hüroğlu, Ayşe Öden, Ani Pekküçük ve Sara Reyna.  

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın