Compass doganbaruh

Philippe Arditti Tony Ödüllü Oslo piyesinde başrolde

J T Rogers’ın kışkırtıcı ve dokunaklı oyunu Oslo, 2017 Tony En İyi Piyes Ödülünü kazanmasının ardından şimdi Londra’da sahneleniyor.

Philippe Arditti Tony Ödüllü Oslo piyesinde başrolde

Aynı piyeste başrolde Oslo Barış Görüşmelerinde arabuluculuk yapan İsrailli Uri Savir’i canlandıran Michael Aronov,  Tony En İyi Aktör Ödülünü kazanmıştı.

Şimdi piyes Harold Pinter Tiyatrosunda sahneleniyor ve bu kez Uri rolü Londra’da yaşayan Philippe Arditti’ye verildi. Broadway.com, sıcakkanlı ve neşeli olarak nitelendirdiği Arditti ile yaptığı söyleşide, oyunun gücünü ve Arditti’nin oyunun başarılı olmasından ne kadar mutlu olduğunu konuştu.

Philippe Arditti Oslo’yu henüz Tony Ödülünü almadan önce okuduğunu söyledi. J.T.Rogers’ın bir önceki piyesinde rol aldığını ve orada canlandırdığı genç Afgan ile Uri rolünün bağlantılı olduğunu ve okur okumaz Rogers’ın bu rolü onun için yazmış olacağını düşündüğünü açıkladı.  Türkiye’de yaşamış, İstanbul’daki Yahudi toplumunda büyümüş olan Arditti, aile fertlerinin bazılarının İsrail’e göç etmiş olduğunu belirtti.

2004 yılında drama okulunu bırakan Arditti şimdiye kadar West End’de hiç çalışmamış ve hit olan bir piyeste rol almamış.  West End’de oynamanın çok müthiş bir duygu olduğunu belirten Arditti,  mizah duygusu çok gelişmiş olan J.T. ile çalışmanın kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın