Web´den seçmeler

• 60 milyona yakın insanın hayatını kaybettiği İkinci Dünya Savaşı’nda 6 milyon sivil Yahudi bilerek, planlı bir şekilde yok edildi. Avrupa Yahudiliğinin imhası düşünce ve sanat tarihi için de travmatik bir olay, çünkü Avrupalı şu düşünceyle karşı karşıya kaldı: “Biz Batı medeniyeti olarak bunu nasıl yapabildik? Bu ne biçim bir medeniyettir ki buna müsaade etti? Yapanlar hepimizin gözü önünde yaptı. Bu hepimizin sorunudur.” Bu sorunsal yirminci yüzyılın ikinci yarısında bütün düşünce hayatını ve sanatı yalnızca etkileyen değil, belirleyen bir olay ve kendinden kuşku. Avrupalı olmak bu bilince sahip olmak demek. NORA ŞENİ – www.birdirbir.org

Web´den seçmeler
 • İKTİDAR PARTİSİ SOROS’A SALDIRILARINDAN ONUN YAHUDİLİĞİ DE BUNDAN NASİBİNİ ALIYOR. TABİİ BUNDAN İSRAİL’İN RAHATSIZ OLMAMASI BEKLENEMEZ. İSRAİL HEM ELÇİLİK HEM DE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ÜZERİNDE BUNDAN DUYDUĞU KAYGIYI BİR KAÇ KEZ BİLDİRDİ

Macaristan’da her iki kişiden birinin oyunu alarak iktidarda olan Viktor Orban ve partisine göre, dünyanın en zengin 29. adamı olan 87 yaşındaki Macar Yahudisi işadamı ve spekülatör Soros göçmen krizinin arkasındaki şeytan.

Hem vakıflarıyla para verip, hem de AB ve BM’yi kullanarak milyonlarca Müslüman göçmenin Avrupa’ya gelmesini sağlıyor, Avrupa’yı İslamlaştırıp, Hristiyansızlaştırıyor, böylece kimliksizleştirmeye ve zayıflatmaya çalışıyor.

Avrupa’ya göçmen hareketi, onun tabiriyle “Soros mafya çetesinin” Avrupa’yı çökertme planı.

http://www.wnd.com/2017/07/hungarian-pm-soros-empire-plans-to-de-christianize-europe/

https://budapestbeacon.com/viktor-orban-blames-left-wing-for-european-refugee-crisis/

Aslında Avrupa’ya gelen göçmenlerin arkasında Soros olduğu konusunda Jobbik Partisi de Orban’la hem fikir.

Onların itirazı iktidar partisinin Soros’la olan sıkı mazisine ve bu yüzden samimiyetsizliğine.

Çünkü iktidar partisi Fidesz, 80’lerde anti-komünist bir gençlik hareketiyken en büyük sponsoru, açık toplumu savunan, bu yüzden komünizm karşıtı da olan Soros’tu. Hatta muhalefet milletvekilleri Başbakan Orban’ın 25 yaşında genç bir hukuk Fakültesi mezunuyken Soros Vakfı’nın sponsorluğundaki vakıflarda çalıştığını, Oxford’da siyaset felsefesi eğitimini de yine Soros’tan aldığı bursla yaptığını ortaya çıkardı.

İktidar partisi Soros’a saldırılarından onun Yahudiliği de bundan nasibini alıyor.

Tabii bundan İsrail’in rahatsız olmaması beklenemez. İsrail hem elçilik hem de Dışişleri Bakanlığı üzerinde bundan duyduğu kaygıyı bir kaç kez bildirdi. Ama İsrail Dışişleri sözcüsü bunu yaptıktan sonra şunu da ekledi:

“Bizim açıklamamız, Soros’a yönelik eleştirilerin haksızlığı anlamına gelmez. Soros, İsrail’in yok edilmesini isteyen ve kendini savunma hakkını reddeden kuruluşları fonlayarak, uzun süredir İsrail’in demokratik yollardan seçilmiş hükümetlerinin altını oymaya çalışıyor”

Tabii, bu sözler “Yahudisi, Soros’u, İngiliz’i, hepsi bir değil mi” diye bakanlara epey ters gelebilir. Ama ne ilginçtir İsrail’de de uzun süredir aşırı sağ, Filistinlilere daha hayırhah bakan solcu ve liberal İsrailli grupların “Soros beslemesi” olduğunu düşünüyor.

Hatta Başbakan Netanyahu’nun hakkında çıkan yolsuzluk suçlamalarının da arkasında Soros olduğu söylenmiş, Netanyahu’nun 25 yaşındaki oğlu Yair Netenyahu, Facebook sayfasına babasının aleyhine tanıklık yapan Ehud Barak ve Netanyahu’nun istifasını isteyen yürüyüşlerini düzenleyen aktivistlerin Soros’tan beslendiklerini anlatan bir karikatür koyup, epey de tepki çekmişti.

http://www.slate.com/

Yıldıray Oğur

http://www.karar.com/yazarlar/yildiray-ogur/bir-algi-operasyonu-daha-desifre-oldu-5100

 

 • AVRUPA BİRLİĞİ VE İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI’NDAN SONRA KURULAN KURUMLARIN ÇOĞU BU TÜR BARBARLIKLAR BİR DAHA OLMASIN DİYE OLUŞTU. BU DÜŞÜNCE İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI’NA GİRMEMİŞ OLAN TÜRKİYE’YE DOKUNMADI, TÜRKİYE’Yİ TEĞET GEÇTİ

60 milyona yakın insanın hayatını kaybettiği İkinci Dünya Savaşı’nda 6 milyon sivil Yahudi bilerek, planlı bir şekilde yok edildi. Avrupa Yahudiliğinin imhası düşünce ve sanat tarihi için de travmatik bir olay, çünkü Avrupalı şu düşünceyle karşı karşıya kaldı: “Biz Batı medeniyeti olarak bunu nasıl yapabildik? Bu ne biçim bir medeniyettir ki buna müsaade etti? Yapanlar hepimizin gözü önünde yaptı. Bu hepimizin sorunudur.” Bu sorunsal yirminci yüzyılın ikinci yarısında bütün düşünce hayatını ve sanatı yalnızca etkileyen değil, belirleyen bir olay ve kendinden kuşku. Avrupalı olmak bu bilince sahip olmak demek. Avrupa Birliği ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra kurulan kurumların çoğu bu tür barbarlıklar bir daha olmasın diye oluştu. Bu düşünce İkinci Dünya Savaşı’na girmemiş olan Türkiye’ye dokunmadı, Türkiye’yi teğet geçti.

Nora Şeni

http://birdirbir.org/bu-da-oldu-sureci-nora-seni-ile-buraya-nasil-geldik-uzerine/

 

 • IDF, BİR SÜREDİR YENİ BİR ÇATIŞMA YAŞANMASI HALİNDE HİZBULLAH’I MUTLAK MAĞLUBİYETE UĞRATMA GEREĞİNDEN BAHSEDİYOR

8 Eylül’deki saldırıda ise silah, roket veya füze taşıyan bir konvoy değil, Suriye’nin göbeğinde, stratejik bir Rus noktasının yakınında bulunan Suriye rejimine ait stratejik bir tesis hedef alındı. Kimilerine göre İsrail bu operasyonla sadece Esad’a değil büyük güçlere de güvenlik menfaatlerini kimseye feda etmeyeceği konusunda kuvvetli bir mesaj verdi. Bu yoruma göre Netanyahu ve Putin’in 23 Ağustos’ta Soçi’de yaptığı görüşme pek başarılı geçmemişti.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi son saldırı, İsrail’in kuzeyinde İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) çeşitli kollarının katıldığı büyük bir tatbikat yapılırken gerçekleşti. Son 19 yılın en büyüğü olan bu tatbikat Suriye ve Hizbullah’a karşı eş anlı harekât senaryosuna dayanıyordu. IDF, bir süredir yeni bir çatışma yaşanması halinde Hizbullah’ı mutlak mağlubiyete uğratma gereğinden bahsediyor.

İsrail son 10 yılda oldukça büyük miktarda nitelikli istihbarat topladı, havadan ateş gücünü ve saldırı kabiliyetini çarpıcı şekilde artırdı, yeni araç ve imkânlar edindi. Cevap bekleyen soru ise şu: Yeni bir çatışma yaşanırsa İsrail Lübnan’da kara harekâtı yapacak mı yoksa bundan vaz mı geçecek? Karadan girmenin tehlikeleri beklenen kazanımlardan daha ağır basacak mı? Her halükarda üst düzey yetkililer, İsrail ile Hizbullah arasında çıkacak yeni bir çatışmanın bugüne kadar yaşanan çatışmalardan daha kısa ama çok daha şiddetli ve yıkıcı olacağına inanıyor.

Kimliğinin gizli kalması kaydıyla Al-Monitor’a konuşan kıdemli bir askeri kaynak şöyle diyor: “İsrail tarafının da zarar göreceğini, zayiatın çok olacağını hepimiz görüyoruz. Ancak karşı taraf çok daha fazla zarar, daha büyük bir stratejik zarar görecek. Lübnan onlarca yıl geriye gitmiş olacak.”

Başka bir deyişle İsrail egemen Lübnan devletini meşru bir hedef olarak görme niyetinde. İsrail ilk dakikadan itibaren Lübnan’ın stratejik altyapısını vuracak. İsrail’e göre Lübnan ülkesi “Hizbullahistan” haline gelmiş durumda. Ancak şu an kimse o aşamaya gelinmesini istemiyor.

Ben Caspit

https://www.al-monitor.com/pulse/tr/contents/articles/originals/2017/09/israel-idf-drill-syria-golan-russia-putin-iran-hezbollah.html

 

 • RIFAT BALİ: “YAHUDİ ASILLI BARZANİ” KOMPLO TEORİSİNİ ORTAYA ATAN BİZATİHİ HÜRRİYET’TİR

RIFAT Bali: “Yahudi asıllı Barzani” komplo teorisini ortaya atan bizatihi Hürriyet’tir. Bkz: http://www.hurriyet.com.tr/barzani-ailesinin-yahudi-oldugu-ortaya-cikti-128488. Önce özeleştiri yapın, sonra başkalarını eleştirin.

Faruk Bildirici

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/faruk-bildirici/photoshopsuz-turkiye-40604003

 

Netten okumalar

 

 • ANNE FRANK DAVASI 75 YIL SONRA TEKRAR AÇILIYOR

http://blog.kia.com.tr/yasam/anne-frank-davasi-75-yil-sonra-tekrar-aciliyor

 

 • KUTSAL KUDÜS’TEN, LANETLİ LUT’A MİSTİK BİR YOLCULUK -  ALİ DAĞLAR

https://www.turizmgunlugu.com/2017/10/08/kutsal-kudusten-lanetli-luta-mistik-bir-yolculuk/

 

 • ‘AZINLIK GRUPTAN OLMAK BİRBİRİNİ KORUMAYI GETİRMİYOR, SINIFSAL VE KÜLTÜREL AYRIŞMALAR BAKİ’

http://www.agos.com.tr/tr/yazi/19449/azinlik-gruptan-olmak-birbirini-korumayi-getirmiyor-sinifsal-ve-kulturel-ayrismalar-baki

 

 • YAHUDİ MUHACİRLER-22 – ERALP ADANIR

http://www.yeniduzen.com/yahudi-muhacirler-22-11340yy.htm

 

 • REHA ERUS, CİNSEL TACİZLE SUÇLANAN HARVEY WEİNSTEİN'İ YAZDI

https://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/reha-erus/reha-erus-cinsel-tacizle-suclanan-harvey-weinsteini-yazdi

 

 • TÜRKİYE'DEN ŞİLİ’YE GÖÇ EDEN İLK SEFARAD YAHUDİSİ’NİN KİTABI TANITILDI

http://aa.com.tr/tr/kultur-sanat/turkiyeden-sili-ye-goc-eden-ilk-sefarad-yahudisi-nin-kitabi-tanitildi/927423

 

 • AVRUPA’NIN AŞIRI SAĞCI PARTİLERİ NEDEN İSRAİL’E HAYRAN? - RALF ARDİTTİ

https://www.turkisrael.org.il/single-post/2017/10/04/Avrupa%E2%80%99n%C4%B1n-a%C5%9F%C4%B1r%C4%B1-aa%C4%9Fc%C4%B1-partileri-neden-%C4%B0srail%E2%80%99e-hayran

 

 • HER DÜNYA VATANDAŞININ KULAĞINA KÜPE OLABİLECEK HİKMET DOLU 17 YAHUDİ ATASÖZÜ

https://onedio.com/haber/her-dunya-vatandasinin-kulagina-kupe-olabilecek-hikmet-dolu-17-yahudi-atasozu-789260

 

 • GAZZE’DE YENİ DÖNEM – TAHA KILINÇ

http://www.yenisafak.com/yazarlar/tahakilinc/gazzede-yeni-donem-2040438

 

Takılan tweetler

Reff‏ @refi_c  3 Eki

Daha fazla

Reff Retweetledi: Murat Akan

Normal bir ülkede SMS yazmasına izin verilmeyecek adam bizim nadide ülkemizde araştırmacı yazar olur... kitapları basılır. Vah ki ne vah!

https://twitter.com/yazarmuratakan/status/915268247989243904

 

ivo molinas‏ @basyazar  3 Eki

Daha fazla

ivo molinas Retweetledi: Gündem Ötesi

'Yahudi' dememek içim 'Siyonist' deniyor çok muhtemel olarak. Hazırlanın komplo teorilerine.

https://twitter.com/GundemOtesi/status/914096259375525888

 

A.P.‏ @APolat_  3 Eki

Daha fazla

@basyazar adlı kullanıcıya yanıt olarak

Bence bu saçmalığa son vermek için, okullarda ahlak derslerinde Yahudilik hakkında eğitim şart. Ancak öyle genç insanların zihni açılır

 

(((rivokkk)))‏ @Rivokhay  3 Eki

Daha fazla

Yıldız Tilbe bu sefer canlı yayında "Allah Hitler’den razı olsun" demez inş. Bu kez O Ses Türkiye yoluyla zorla Yıldız Tilbe sevdirecekler

 

Ahmet Saymadi‏ @ahmetsaymadi  4 Eki

Daha fazla

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, televizyonda açık açık, ''Yahudi toplumu lanetli toplum değil mi?'' diye cümle kurabiliyor. Nefret her yerde…

 

rifat perahya‏ @rifatperahya  8 Eki

Daha fazla

Bu ülkede Yıldız Tilbe gibi ırkçı, antisemit ve temel değerlerden yoksun insanlar haketmedikleri saygıyı gördükleri sürece biz bişey olmaz

 

Y. Emre Kocabasoglu‏ @Kocabasoglu  9 Eki

Daha fazla

Herkesin birbirine hakaret/laf sokma objesi olarak "Yahudi."

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın