Compass doganbaruh

İsrail’e kanser tedavisine giden Filistinli kadına bomba taşıttılar

İsrail ordusunun Gazze’de tedavi edilemeyecek kadar ağır hastaları İsrail’deki hastanelere kabul etme girişimi Hamas örgütü tarafından kötüye kullanılıyor.

İsrail’e kanser tedavisine  giden Filistinli kadına bomba taşıttılar

Gazze’den İsrail’e birinin kanser tedavisi için girmesine izin verilen iki Filistinli kız kardeş, sınırda patlayıcı madde ile yakalandı. İsrail İç Güvenlik Örgütü Şin Bet, ev yapımı patlayıcılarda kullanılan kimyasalların ‘tıbbı malzeme’ etiketli tüplerde İsrail’e sokulmak  istendiğini açıkladı. 

Eretz Sınır Kapısından geçen iki kız kardeşe, birinin hayatı tehlike oluşturacak kadar hasta olması ve acil kanser tedavisine başlaması gerektiği için izin verilmişti. 

Şin Bet’in ön soruşturma sonrası yaptığı açıklamada, söz konusu malzemelerin yakın gelecekte İsrail içinde terör eylemlerinde kullanmak için getirilmiş olabileceği belirtildi. 

Ancak açıklamada kız kardeşlerin ne taşıdıklarından haberi olup olmadığı veya malzemeyi taşıma şartı ile İsrail’e tedaviye gidebilecekleri şeklinde zorlanmış olabilecekleri konusunda şimdilik bir bilgi yer almadı.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın