Compass doganbaruh

Amazon, Holokost’u inkar eden kitaplar satıyor

Dünyanın en büyük online perakendecisi Amazon, Amazon.UK ve Amazon.US sitelerinde sattığı Holokost’u inkar eden kitapların, Holokost inkarının kanunen yasak olduğu ülkelere gönderimini durdurdu.

Amazon, Holokost’u inkar eden kitaplar satıyor

İngiliz gazetesi The Independent’ın haberine göre, söz konusu kitaplar  İtalya, Fransa ve Almanya dahil olmak üzere bazı ülkelere satılamayacak. 

Yasak getirilenler arasında, yazarı Richard Harwood olan  ‘6 Milyon Gerçekten Öldü mü’, ‘Altı Milyon Gerçek mi Hikaye mi’ ve ‘Yahudilerin Yok Edilmesi Miti’ gibi kitaplar var. 

‘Antisemitizme Karşı Çıkan İngilizler’ kuruluşunun Başkanı Gideon Falter, basına yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Maalesef Amazon internet sitesinde Holokost’u inkar eden, Yahudi düşmanlığı propagandası yapan kitapları bulmak mümkün.  Holokost konusunda Amazon’da kitap arayan, araştırma yapan veya okul ödevini yapan okul çocuklarının önüne Neo-Nazi kitapları çıkıyor.”

Söz konusu kitaplar Holokost inkarının yasak olduğu ülkelere gönderilmiyor ancak şimdilik ABD ve İngiltere’de bu konuda kanuni bir sınırlama yok.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın