Hanuka mumlarını umut için yakalım

Yeni yerinde daha interaktif ve yaşayan bir mekan olan 500. Yıl Türk Musevileri Müzesi, Hanuka mumlarını yakmak için tüm yahidleri düzenlediği etkinliğe bekliyor

Hanuka mumlarını  umut için yakalım

Tüm semavi dinlerin öngördüğü barış, kardeşlik ve saygının hep birlikte daha çok hissedilmesi gereken bugünlerde, 500.Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi, organize ettiği Hanuka kutlamasına herkesi davet ediyor.

Yetkililer yaptıkları açıklamada şöyle dediler: “Hanuka kutlamamızda sizlerin de aramızda olduğunu görmek, özlem duyduğumuz  dünyadaki huzur ve barışa hepimizi bir adım daha yaklaştıracaktır.”

Kontenjanın sınırlı olmasından dolayı katılım için rezervasyon gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için: info@muze500.com veya 0212 292 63 33

Üç bölümden oluşan 500. Yıl Türk Musevileri Müzesi’nde Türkiye Yahudilerinin tarihi ve kültürel mirası, ülkenin sosyal ve devlet yaşamına olan katkıları kronolojik bilgiler eşliğinde sergileniyor. Modern müzecilik anlayışıyla teknolojik imkanların kullanıldığı yeni mekanda gelenekler, kökenlere ait resimler ve videolar, Yahudi yaşamından kesitler, dini ritüel sırasında kullanılan objeler izlenebilirken, müze alanı içinde yer alan dokunmatik ekranlar aracılığıyla detaylı bilgiler de ziyaretçilerle paylaşılıyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın