Erol Kiresepi dünya işverenlerinin başkanı oldu

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Santa Farma İlaç Sanayii AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kiresepi, Uluslararası İşverenler Teşkilatı’nın (IOE) başkanlığına seçildi.

Erol Kiresepi  dünya işverenlerinin  başkanı oldu

Kiresepi, kasım ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan seçimde oybirliği ile başkan oldu. 145 ülkedeki 157 ulusal işveren teşkilatının üyesi bulunduğu IOE’nin başkanlığına seçilen ilk Türk olan Kiresepi, görevi Haziran 2017’de Cenevre’de gerçekleştirilecek IOE Genel Kurulu’nda Arjantinli Daniel Funes de Rioja’dan devralacak.

IOE Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada Erol Kiresepi şunları söyledi: “IOE gibi 157 üyesiyle dünya işverenlerini her platformda başarıyla temsil eden bir kurumun başkanı olarak seçilmekten ve önümüzdeki üç yıl boyunca dünya işverenlerini temsil edecek olmaktan gurur duyuyorum. Beni bu görev için aday gösteren başta IOE Avrupa ve Orta Asya Ülkeleri Üye Teşkilatları olmak üzere uzun yıllardır birlikte çalıştığım TİSK Camiasının değerli üyelerine teşekkür ederim.”

Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE), işverenleri dünyada çalışma hayatı ve sosyal politikalar alanında temsil etmeye yetkili tek teşkilat. IOE’nin çalışma konuları arasında iş ve insan hakları, çocuk işçiliği, kurumsal sosyal sorumluluk, afet riskinin azaltılması ve kurtarma, çeşitlilik, istihdam, çevre ve iklim değişikliği, zorla çalıştırma, işin geleceği, cinsiyet, HIV/AIDS, kayıt dışı ekonomi, uluslararası endüstriyel ilişkiler, uluslararası çalışma standartları, çalışma teftişleri, göç, iş sağlığı ve güvenliği, beceri ve eğitim, KOBİ’ler, sosyal diyalog, sosyal koruma, sürdürülebilirlik, genç işsizliği bulunuyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın