Sanatla buluşuyoruz

Sanat deyince aklınıza ne geliyor bilmiyorum ama artık sanat eskisi gibi resim, heykel, tiyatro, müzikal değil sadece.  En uçuk sergiden bir restoranın duvarındaki dekora, müzikallerden sokak grafitilerine kadar farklı farklı olanlarda kendini gösterebiliyor. İlginç bir şekilde yaş sınırıda pek tanımıyor. Eskiden daha ileri yaşta insanların takdir ettiği ve gezmekten keyif aldığı sergiler artık gençler tarafından da ilgi odağı oluyor.

İşte İstanbul’un göbeğinde yer alan Contempary İstanbul, Lütfi Kırdar’da 3-6 Kasım arasında en çağdaş eserleri sergiledi. Gidenler çok keyif aldı, gitmeyenler kaçırdı.

Sanat ile büyüyen çocukların analitik beyinlerinin yanında duygusal beyinleride gelişmmektedir. Sağ ve sol beyin dengesini erken yaşta kurmaya başlayan çocuklar sağlıklı karar verme yetenekleri acısından daha çabuk beceri kazanıyorlar. Ayrıca bu çocuklar olaylara çok farklı acıdan bir anda bakabilme becerisini de geliştiriyorlar.

Çocuklarınızı kendi sağlıklı gelişimleri için sanatın herhangi bir yönü ile tanıştırdınız mı?  Seçimi onlara bırakın derim, ama motivasyonu siz sağlayın!

Sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

HEİDİ

6-12 Kasım arasında Mecidiyeköy’de Profilo AVM’de Tiyatro Mie tarafında sahneye konuluyor.

SEKSEK GÜNDE DÜNYA TURU

5-20 kasım arasında AKBANK Çocuk Sanat tarafından sahneleniyor. Bir roman klasiği olan bu oyunu kaçırmayın.

 BALERİN PRENSESLER

13 Kasım’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

 SİNDİRELLA

19 Kasım’da KKM Gazanfer Özcan’da.

 GARFİELD LIVE SHOW

 19 Kasım’da KKM Gazanfer Özcan sahnesinde.

MÜZİKAL

Köstebekgiller Masallar Diyar›

27 Kasım günü - 13.00’te Mall of Istanbul’da.

 

YARIŞMALAR

Dünya Su Günü Resim Yar›flmas›

 Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, Türkiye genelindeki tüm ortaokul 7 ve 8.sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “su ve atık su” konulu resim yarışması için son başvuru tarihi 13 Şubat 2017 olarak belirlendi.

Enerji Verimlilik Resim Yarışması

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından Türkiye genelindeki ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Enerji Verimliliği Yarışması 2016-2017 için katılım şartları açıklandı. Çocukların hayal gücünü ve bilgisini resim sanatına aktarmaları, çocukların resim yaparak kendilerini ifade etmeyi öğrenmelerini ve enerji verimliliğinin öneminin vurgulanmasını amaçlayan yarışmaya, Türkiye genelindeki tüm 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri katılabilecek. 25 Kasım’a kadar eserler teslim edilmeli.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın