Cilt bakımında uygulamalar

Bu yazımızda sizlere balkabağı bakımının cilde etkisini, leke tedavisini ve göz bakımının ne zaman ve ne şekilde yapılacağını anlattık.

Cilt bakımında uygulamalar

Op. Dr. Cahit Vural*


BALKABAĞI BAKIMI (PUMPKİN)

İçerisinde barındırdığı alfa hidroksi asit, amino asitler ve enzimler açısından oldukça zengin olan kabak, cilt bakımında da fazlasıyla kullanılmaktadır. Hücrelerin yenilenme hızını arttıran alfo hidroksi asit, cildin genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olurken, cilde yumuşaklık kazandırır. Balkabağı ile yapılan cilt bakımı sonrasında cildinizin en üst tabakasını arındırarak, cildinizde meydana gelen lekelerin giderilmesine yardımcı olurken, çil tedavisine de yardımcı olur. Cildin ölü hücrelerden arınmasının ardından cildiniz yenilenecek ve cilt kusurlarınız en aza inecektir. Ana maddesi kabak olan Pumpkin peel, cildinizi yenileyerek, ciltteki kuruluk, yaşlanma ve akne problemlerine karşı hücrelerin yenilenmesini sağlar.


SNOWCELL LEKE TEDAVİSİ (HOLLYWOOD BAKIMI)

Son zamanlarda özellikle leke tedavileriyle ilgili Snowcell enzim peeling uygulamaları (Hollywood bakımı da diyoruz) hekimler tarafından çok tercih edilir hale gelmeye başladı. Hastayı sosyal hayattan uzaklaştırmadan her mevsim rahatlıkla yapılabilecek bir uygulama olması açısından ve diğer tedavilerle rahatlıkla kombine edilmesi hemen hemen her leke tedavisinin vazgeçilmezi hale geldi. Snowcell ile sadece bir seansta bile cildiniz aydınlanacak, ışıl ışıl bir görüntüye kavuşacak. Bilinen kimyasal peelingler hasar görmüş cildin üst tabakasını soyarak etki eder. Bu durum cildin hassaslaşmasına ve epidermisin incelmesine sebep olur. Enzim peeling ciltte lekelenmeye sebep olan enzimi baskılayarak cilt renginin açılmasını sağlar. Peelingin ardından uygulanan serumla cildin nemi artırılıp, büyüme faktörleri, peptitler ve antioksidan içeriklerle cildin bakımı tamamlanarak, cildin yeniden yapılandırılması sağlanır. Tam bir bakım konsepti sunan peeling tek başına güçlü bir tedavi konseptidir ve her mevsim güvenle uygulanır.


EYECELL GÖZ BAKIMI – ZAMANI DURDURAMIYORSANIZ 10 YIL GERİYE GİDİN!

Yaşlılığın ve yorgunluğun ilk etkileri gözlerde başlar.

Eyecell büyüme faktörlerinden, botanik kök hücre ekstratlarından ve biyo-peptidlerden üretilmiştir. Gözaltı morluklarında, gözaltı şişkinliklerinde ve kırışıklarda kullanılabilecek ve göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş bir bakımdır. Bu özel bakım ile zamana meydan okuyun. Göz çevresi sorunları için mükemmel bir bakımdır.

– Göz çevresi kırışıklık ve kazayağı çizgilerinde gerileme

– Gözaltı torbalarında rahatlama ve iyileşme

– Gözaltı morlukları giderme

– Göz çevresi nem artışı

– Göz kapağı sarkmalarında toparlanma

 Tüm bu bakım ve tedavi yöntemlerine ilaveten size önereceğimiz evde uygulayacağınız tamamlayıcı ürünlerle daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 

* Or-Ahayim Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın