Fox News: “Eğer anketler kötü giderse Trump başkanlık yarışından çekilecek”

Fox News’un Cumhuriyetçi Parti kaynaklarından öğrendiğine göre, ABD Başkanı Donald Trump, seçim anketlerinde şansının düştüğüne ikna olursa başkanlık yarışından çekilmeyi düşünüyor. Ancak haber Trump kampanyası sözcüsü tarafından yalanlandı.

Dünya
29 Haziran 2020 Pazartesi

Son günlerde ABD’nin önündeki iki konu iç siyaset ve yaklaşan seçimler için malzeme yapıldı. Trump’ın başkanlık seçimlerindeki en büyük rakibi Demokrat Joe Biden, Trump hükümetini siyahilere karşı adaletsiz yaklaşımı ve korona salgını krizini kötü yönetmesi nedeniyle top ateşine tuttu.

Şimdilik teyit edilemeyen haberde, adı saklı kaynak Fox News’a  şu ifadeleri kullanmış: “Şimdilik bunu söylemek için çok erken ancak, ancak anketler daha da kötü giderse onun bu yarışı bırakacağı bir senaryo karşımıza çıkabilir... Ben bu konuda konuşmalar duydum ancak ne kadar gerçek bilmiyorum. En iyi tahminim eğer kazanamayacağını anlarsa bu yarışa devam etmez.”

Trump Kampanyası Sözcüsü Tim Murtaugh habere şu tepkiyi verdi: “Büyük, büyük palavra!”

Sözcü şöyle devam etti: “Herkes, geçmişte olduğu gibi hakkımızdaki anketlerin Trump’ın seçim sonucunu hiç de gerçekçi yansıtmadığını biliyor. Cumhuriyetçi oyların örneklemesini bilerek yanlış yaparlarken, seçim öncesi gerçek olmayan havalar yaratıyorlar. 2016’da da yaptılar, gerçek olsaydı şimdi Hillary Clinton Beyaz Saray’da olurdu."

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR