Eurovision 2019’da San Marino’yu Tel Aviv’de bir Türk temsil edecek

Türkiye’nin katılmadığı 64. Eurovision Yarışmasında Türk bayrağı sahnede olacak.

Dünya
22 Nisan 2019 Pazartesi

Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu temsil edecek Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Dans Teknik Kurulu Başkanı Serhat Hacıpaşalıoğlu, "Türk bayrağı Tel Aviv'de sahnede olacak” dedi.

Serhat Hacıpaşalıoğlu, İsrail'de mayıs ayında yapılacak yarışmada San Marino’yu ikinci kez temsil edecek. Serhat Hacıpaşalıoğlu, "Üç yıl önceki yarışmada da San Marino'yu temsil etmiştim. Bir Türk'ün yabancı bir ülkeyi temsil etmesi ilkti. Bu da ikinci olarak tarihe geçiyor" diye konuştu.  

Serhat Hacıpaşalıoğlu söz ve müziği kendisine ait olan "Say na na na" isimli şarkıyla yarışacak.  Üç yıl önce de  San Marino'nun Eurovision Seçim Komitesi, Hacıpaşalıoğlu’nun "Je M’adore" şarkısını Eurovision finalleri için uygun bulmuştu.

Türkiye’den alacağı desteğin başarısı açısından belirleyici olacağını dile getiren Serhat Hacıpaşalıoğlu, şunları belirtti:

"Türkiye ülkem, bunun çok iyi bilinmesini istiyorum. Türk bayrağını, üç yıl önce de Eurovision'a çıkaran bir sanatçıyım. Türkiye resmi olarak yarışmasa da ben iki  ülkenin sorumluluğunu taşıdığımın bilincindeyim. Resmen San Marino’yu temsil etsem de Türkiye de benimle bu yarışmada temsil edilecek."

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR