Ivanka Trump şahsi e-postalarını Beyaz Saray ile ilgili haberleşmede kullandı

ABD Başkanı Donald Trump, 2016 seçim kampanyasında rakibi Hillary Clinton’ın güvenli olmayan şahsi e-postalarını devlet işleri için kullanmasını eleştirerek Cumhuriyetçiler lehine büyük oy toplamıştı. Ancak şimdi aynı durum kızı için geçerli…

Dünya
20 Kasım 2018 Salı

Beyaz Saray’da danışman olarak çalışan Ivanka Trump’ın avukatı gazetelere yansıyan olayı inkâr etmeyen bir açıklama yaptı.

Söz konusu e-posta, Beyaz Saray’ın diğer danışmanlarına ve Ivanka Trump’ın asistanlarına gönderilmiş. ABD yasaları gereği devlet işleri ile ilgili tüm haberleşme devletin resmi kanallarından yapılmak zorunda. Ivanka Trump’ın basın sözcüsü  Peter Mirijanian, söz konusu e-postaların Trump’ın başkanlığa geçiş döneminde gönderildiğini,  herhangi bir gizli bilgi içermediğini, Bayan Trump’ın bazen kişisel e-posta hesabını lojistik ve ailevi ihtiyaçlar için kullandığını belirtti.

Mirijanian, tüm mesajların silinmediğini, yasalar gereği hepsinin saklandığını belirtti. Mirijanian olayın ortaya çıkmasından sonra da Bayan Trump’ın tüm e-postaları inceleyerek Kongre’nin ileri gelenlerini de durumdan haberdar ettiğini söyledi.

Ivanka Trump, Yahudi asıllı Jared Kushner ile evli. Kushner de Beyaz Saray’da Donald Trump’ın danışmanı olarak çalışıyor. 2009 yılında evlenen çiftin üç çocuğu bulunuyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR