Michael Douglas yıldızına kavuştu

Michael Douglas şov dünyasında 50. yılını doldurmasını Hollywood Bulvarında adına konulan bir yıldızla kutladı. 74 yaşındaki Yahudi asıllı aktörün Şöhretler Kaldırımındaki yıldızı babası Kirk Douglas’ın yıldızının yakınında yerini aldı

Kültür
14 Kasım 2018 Çarşamba

Michael Douglas şov dünyasında 50. yılını doldurmasını Hollywood Bulvarında adına verilen bir yıldızla kutladı. Michael Douglas, 60’tan fazla film ve televizyon dizisinde rol aldı. 1988 yapımı ‘Borsa’ filmindeki Gordon Gekko rolü ile En İyi Aktör ve 1976 yapımı ‘Guguk Kuşu’ filminin yapımcısı olarak En İyi Film Oscar ödüllerinin sahibi olan Douglas, ‘Temel İçgüdü’, ‘Öldüren Cazibe’ filmleri ve ‘San Francisco Sokakları’ adlı dizisiyle akıllara kazındı.

Hollywood Bulvarında 2.600 sanatçının adlarının kazılı olduğu yıldızlar kaldırımda boylu boyunca uzanıyor. Douglas, hayatlarını büyük bir şevkle insanları eğlendirmeye adamış insanların arasında anılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kutlamaya katılan aktörün yakın dostu Jane Fonda yıldızın bu kadar geç verilmesine tepki gösterdi.

Douglas 2015 yılında, Yahudi değerlerine ve Yahudi halkına olan bağlılığından dolayı Yahudi Nobel’i olarak bilinen 1 milyon dolarlık Genesis Ödülünü kazanmıştı.

Douglas dinden uzak bir yaşamı olsa da 70 yaşında Yahudiliğine yeniden bağlandı. Babası Kirk Douglas, yoksul ve eğitimsiz bir Rus Yahudi göçmen bir aileden geliyor. Kirk Douglas, 83 yaşında bar mitzvasını kutlamıştı.74 yaşındaki aktör Michael Douglas’a, oğlu Cameron Douglas, babası 101 yaşındaki efsanevi Kirk Douglas ve eşi Catherine Zeta-Jones eşlik etti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR