Kushner: “Filistinliler hayallere tapıyorlar”

İsrail-Filistin çatışmasını çözmekten sorumlu ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı Jared Kushner, Filistinlilerin yıllardır yapılan ABD maddi yardımını hak etmediklerini, şimdiye kadar verilen yüzbinlerce doları boşa harcadıklarını belirtti.

Dünya
14 Eylül 2018 Cuma

Kushner açıklamasında sert konuştu: “Şimdiye kadar verilen milyonlarca dolar yardım Filistin halkının kendi kendine yetmesini ve refahını sağlamaktan çok, tabelası olan ancak hiçbir asli işlevi olmayan yardım programlarına dönüştü. Sonuçta Filistinliler, gerçek olmayan, hayallere inanan, hatta tapan, beyni yıkanmış bir halka dönüştü. Bu kesinlikle değişmeli.”

Kushner geçtiğimiz perşembe günü yaptığı açıklamada ayrıca, Filistin yönetiminin bunlardan dolayı sorumlu olduğunu, halkına gerçekleri söylemeyen yönetimin ABD yardımını da hak etmediğini belirtti.

Kushner’in şu sözleri dikkat çekici idi: “Yıllardır halka söylenen bu sahte gerçekler değişmedikçe ABD yönetimi yardım yapmayacaktır. Bu konuda son derece kararlıyız.”

 Filistinlilerin eninde sonunda görüşme masasına döneceklerini de  belirten Kushner, uzmanı olduğu emlak piyasasından bir örnekle durumu açıkladı: “Şimdiye kadar girdiğim tüm pazarlıklarda evet diyeceklerin önce hayır dediklerini gördüm.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR