22 Ocak 2022 Cumartesi 05:39
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Black Eyed Peas solisti İsrail´i boykot çağrılarına karşı çıktı

Amerikalı müzik grubu Black Eyed Peas´in solisti will.i.am pazartesi günü yaptığı açıklamada, politik olaylara göre yaşamadığını ve Filistin yanlısı aktivistlerin baskısının onu İsrail´de performans sergilemekten alıkoymadığını açıkladı.

Dünya 1115 görüntüleme
30 Kasım 2021 Salı

Grammy ödüllü grup, pazartesi akşamı Kudüs'te bir konser verdi. Gösteriden önce Associated Press'e konuşan will.i.am, "Ben bir müzisyenim ve insanlar müziğimizi beğeniyor. Siyaset yüzünden burada yaşayan insanlara sırtımı dönmem. Filistin'deki güzel insanlar kadar İsrail’de de güzel insanlar var. Bir gün Filistin’e de gitmek istiyoruz’’ dedi.

BDS (Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar Hareketi) internet sitesinde yapılan açıklamada, konserin Filistin halkıyla dayanışma gününde gerçekleşmesi nedeniyle skandal olduğu belirtildi. BDS destekçileri, grubun konseri iptal etmesi için hit şarkılarından ‘Where is The Love’a gönderme yaparak #WhereIsTheLoveforPalestinians hashtagiyle paylaşımlar yaptı.

Filistin liderliğindeki hareket yıllardır sanatçıları İsrail'i boykot etmeye çağırıyor. Lorde ve Lana Del Rey gibi önemli sanatçılar İsrail’deki konserlerini iptal ederken, Madonna ve Bob Dylan gibi diğer yıldızlar BDS’nın çağrılarına karşılık vermedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental