29 Ocak 2022 Cumartesi 16:20
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Mısır´a tarihi sinagog restorasyonundan ödül

Mısır, ülke genelindeki sinagogları ve Yahudi anıtlarını restore etmesinin meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Dünya 1292 görüntüleme
21 Ekim 2021 Perşembe

Mısır Eski Eserler Bakanlığı’nın 1 Ekim'deki Facebook gönderisine göre, İskenderiye'deki Eliyahu Hanavi Sinagogu'nun restorasyon projesi, Engineering News-Record (ENR) Dergisinin en iyi uluslararası proje ödülünü kazandı.

Mısır'ın Youm7 web sitesinde 30 Eylül'de yayınlanan bir makalede, “Ödül çok önemli, çünkü ENR dünya çapında inşaat projeleri için profesyonel analizler yapıyor ve bünyesinde uzman editörler bulunduruyor. Bu da onu inşaat sektöründeki en güvenilir dergilerden biri haline getiriyor’’ yorumu yapıldı.

Mısır Eski Eserler Bakanlığı, 11 Ocak 2020'de üç yıllık restorasyon çalışmasının ardından Eliyahu Hanavi Sinagogu'nun açılışını yapmıştı. Törende konuşan Mısır Eski Eserler Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Waziri, “Restore edilen sinagogun açılışı, Mısır topraklarının tüm tek tanrılı dinleri kucakladığının dünyaya açık bir mesajı” demişti.

Mısır'daki Yahudi Cemaati'nin Başkanı Magda Haroun o zamanlar basına, "Sinagogun turistik bir merkez olarak hizmet edeceğini ve Mısırlıların Yahudiler hakkındaki görüşlerini değiştirmeye katkıda bulunacağını düşünüyorum’’ demişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental