“Bir önceki Maccabiatlara göre çok ilerledik”

Futsalda juniors ve mastersları madalya ile kapatırken, genç futsalcılarımız ve open kategorisinde (18-35 yaş) yarışan futsalcılarımız maalesef madalyaya ulaşamadılar.

“Bir önceki Maccabiatlara göre çok ilerledik”

Open kategorisindeki sporcularımız, çok iddialı gelip, her şeylerini ortaya koymuş olsalar da; maalesef İspanya, Hollanda gibi güçlü rakiplerine yenilmekten kurtulamadılar.

Genç futsalcılarımız ise sonradan açıldı. İlk maçlarında, Macaristan, İngiltere ve İspanya’ya kaybeden oyuncularımız, Cebelitarık ve İtalya’ya karşı son iki maçlarını alarak turnuvayı beşinci olarak bitirdiler.

Sakatlığı yüzünden genç takımda oynayamayan ama destek için takımla beraber Berlin’e gelen Mark Moris Kohen ile konuşarak onun duygu ve düşüncelerini öğrendim:

“Turnuvanın en başarılı takımı olmasak da oynadığımız oyunla geçtiğimiz Maccabiatlara göre ne kadar ilerlediğimizi görmüş olduk. Ne kadar sahada olamasam da dışarıdan sahadaki arkadaşlarımın bütün kalbiyle oynayıp, bütün enerjisini sahaya koyduğunu gördüm ve onlarla çok gurur duydum. Turnuvayı iyi bir yerde bitiremesek de, 4-2’lik İtalya galibiyeti ile kapattık ve bu da bize iyi moral oldu. Saha dışında olup, oynayamamak benim için çok zor oldu. İnşallah bir sonraki Maccabiatlar’da en iyi şekilde sahada olup, ülkemi temsil etmek istiyorum. Bu turnuva boyunca bütün kulvarlarda oynanan oyun, bir sonraki Maccabiatlar’da bu seneden daha iyi yerlerde olacağımızın göstergesidir.” 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın