İzi Erbeş Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde 19. yıl

25 Mart günü, Ulus Özel Musevi Okulları Amram Oditoryumu’nda, İzi Erbeş Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nin 19. ödül töreni gerçekleşti

İzi Erbeş  Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde 19. yıl

19. İzi Erbeş Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nin bu seneki konu ve teması ‘Yol Arkadaşım’dı. Öğrenciler, kendilerini yol arkadaşı olarak düşündükleri, gördükleri ya da hayal ettikleri ne varsa, resimlere ve yazılara döktüler. 

İlköğretim, orta öğretim ve lise seviyesinde ayrı ayrı değerlendirilen ve ödül alan tüm eserler, törene katılanlarla paylaşıldı.

Bu seneki resimde, birinci kategoride Liora Naftali ve Talya Yanni mansiyon, Nil Anah ve Daniel Gabay üçüncülük,  Deyvi İs ve Brenda İpekel ikincilik, Suzi Nazra ve Reysi Giron ise birincilik ödülüne layık görüldüler.

Ortaokul resim dalında ise, Sigal Elmas, Lindy Polikar, Lara Safkan mansiyon, Cesi Almozlino ve Mert Paçacı üçüncülük, Talya Levi ve Alya Kalaora ikincilik, Keysi Kuzir ve Reysi Elmas ise birincilik ödülü aldılar.

Lisede resim dalında Marsel Krespi, Rakel Sabah ve Yağmur Reysi Kerse mansiyon, Berna Franko ve Mery Levi üçüncülük, Cefri Beharti ve Nitshona Saporta ikincilik, Aleks Aroyo ve Keli Kalaora ise birincilik ödülü almaya hak kazandılar.

Lise kompozisyonda Keli Kalaora mansiyon ödülü alırken Dani Abukrek üçüncülük, Melani Franci ikincilik ve Sarp Kaston birincilik ödülüne layık görüldüler.

Lisede şiir dalında Belisa Barakas mansiyon, Fortüne Levi üçüncülük, Rayka Zavaro ikincilik, Ceymi Memi ise birincilik ödülünü aldılar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ödülleri, Erbeş Ailesi ve İzi’nin yakın dostları tarafından verildi, anı fotoğrafları çekildi.

Önümüzdeki yıl İzi Erbeş Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nin 20. yılı gerçekleşecek ve yepyeni konu ve temalarla ödüller yine sahiplerini bulacak.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın