Balat Or-Ahayim Hastanesi’nde Dr. şaul Cemal önderliğinde oluşturulan diş tedavi bölümü yükselen başarı grafiği ile hastanenin adının geniş bir alana yayılmasına olanak sağladı

" />

Diş tedavisinde büyük başarı

Balat Or-Ahayim Hastanesi’nde Dr. Şaul Cemal önderliğinde oluşturulan diş tedavi bölümü yükselen başarı grafiği ile hastanenin adının geniş bir alana yayılmasına olanak sağladı

Diş tedavisinde büyük başarı

Or-Ahayim Hastanesi bünyesinde yer alan “Balat Diş” özellikle implant alanındaki yükselen başarı grafiğiyle, hastanenin adını geniş bir alana yaydı.

Dr. Şaul Cemal önderliğinde implant, kemik ekimi, sinüs ameliyatları yanında diş eti tedavileri ve cerrahi müdahaleler başarı ile devam ediyor.

Dr. Cemal ayrıca oluşturduğu ekip ile diş tedavileri, sabit ve hareketli protezler, porselen, zirkonyum ve ortodonti vb. tedavileri de başarıyla yapıyor.

Ayrıca tedaviden çekinen hastalara veya tıbbi gereklilik hallerinde genel anestezi de uygulanıyor.

Dr. Şaul Cemal  özgeçmişinizi anlatır mısınız?

1947 Antakya doğumluyum. Babam Binhas Cemal, Antakya Musevi Cemaati’nin Hahamıydı . Henüz altı yaşındayken yaz tatillerinde annem Salha, mesleği öğrenmem amacıyla beni Antakya’nın tek Dr. olan Zübeyir Göçmen’in yanına verdi. Her yaz tatili bu şekilde devam etti,  diş hekimliğine olan sevgim böyle başlamış oldu. İlk, orta, lise öğrenimimi 1964 yılında Antakya’da bitirdim. Ardından İstanbul Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğrenimime başladım.1969 yılında fakülteyi başarıyla bitirerek Dr. unvanını aldım. Vatani görevin ardından, Antakya’da ilk kliniğimi açtım. Daha sonra 1979’da yurtdışına gittim. Orada Raanana, Tel-Aviv ve Netanya’da üç implant merkezi kurdum. Kendi geliştirdiğim teknikle implant alanında yenilikler getirdim.

Mesleğinizi neden Türkiye’de icra etme ihtiyacını duydunuz?

Bu yenilikleri Türkiye’de uygulamak istedim.  Bana bunları gerçekleştirme olanağı  sağlayan Or-Ahayim Hastanesi’ne teşekkür ediyorum.

Yalnız İmplant ve diğer cerrahi tedavilerle mi ilgileniyorsunuz?

Or-Ahayim Hastanesi Diş Kliniğimizde implant ve ileri cerrahi uygulamalarını ekibimle beraber yapıyorum. Türkiye’de olduğum dönemlerde tabii ki mesleğimin gerektirdiği tüm tedavileri yapmaktayım. Yokluğumda da ekibim bu çalışmaları başarıyla yürütüyor. Dünyanın bu alanda gelişen yüzünü tam anlamıyla hastanemize taşıyoruz.  

Uyguladığınız tedavileri örneklemek gerekirse… 

Bugün artık dünyada temel sağlık hizmetleri olarak koruyucu-önleyici diş hekimliği hizmetleri ön planda. Bu bağlamda çocuklarda çürük önleyici tedaviler, yetişkinlerde diş taşı temizlikleri ve mevcut sağlıklı dişlerin korunmasına çok önem veriyoruz. Düzenli kontrollere ilişkin motivasyonları sağlamaya çalışıyoruz.

Diş eksikliği durumlarında ideal tedavi olan implant uygulamasında çok yüksek başarı elde ediyoruz.  Bu sayede hem eksik diş tamamlanmış, hem de sağlam diş kesilmemiş oluyor. Gerektiğinde protez kullanan hastalarda da implant yardımıyla istenmeyen oynamaları bertaraf etmiş oluyoruz. Estetik görüntülerde, dünyanın yeni trendi olan zirkonyum porselen kaplamaları sıklıkla uyguluyoruz. Diş beyazlatma, lamine uygulamalarında yine aynı yenilikleri takip ediyoruz. Çapraşık dişlerin düzeltilmesinde, ilgili uzman ortodonti ekibimiz çok başarılı. Özetlemek gerekirse diş tedavi ve rehabilitasyonla ilgili tüm güncel uygulamaları Or-Ahayim Hastanesi diş kliniğimizde yapılıyor ve gururla belirtirim ki, bütün bu tedaviler hastane ortamının sağladığı maksimum güven, sterilizasyon, gelişmiş teknoloji, güler yüz ve de minimum fiyatlarla sunuluyor. Bunun sonucu olarak artan hasta kapasitemizi sevinçle izliyoruz.

Çalışmalarınızı daha ne kadar sürdürmeyi düşünüyorsunuz?

Henüz altı yaşında iken Dr.nin yanında staj görmem, ilerde bu mesleği sevmeme,  seçmeme öncülük etti ve mesleğim bir parçam haline geldi. Dolayısıyla bu sevgi yorgunluğumun da önüne geçiyor. Sıhhatim el verdiği müddetçe de mesleğimi yapmaya devam edeceğim.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın