Gündüz ılık, gece serin

Sevgili Şalom okurları, iyi haftalar dilerim. İstanbul’da önceden de bahsettiğimiz gibi nispeten serin ve arada bir hafif yağışlı bir hafta sonunu geride bıraktık.

Haftanın ilk günü ise nispeten serin ama parçalı bulutlu bir hava yaşayacağız. Salıdan itibaren sıcaklık artmaya başlıyor. Çarşamba günü 20 dereceyi görebiliriz. Şu an için en az 13 Nisan Cuma gününe kadar İstanbul’da yağış gözükmüyor. Sabah ve akşam dışarıda yapılacak yürüyüş koşu gibi sporlar için ideal bir hava var. Yalnız geceleri sıcaklık yine 10 derece civarına kadar geriliyor. Üşütebilir.  Gece dışarıya çıkarken mutlaka montlarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederim. Salı günü ise yaklaşık 18 derecelik sıcaklık bekliyoruz.

YURT GENELİNDE YAĞIŞLAR VAR, ÖZELLİKLE AKDENİZ VE İÇ ANADOLU’DAKİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Nisan yağmurları dediğimiz geçici sağanak yağışlar birkaç gün boyunca yurt genelinde etkili olacak. Yeryüzü ısınıyor dolayısıyla atmosfer üstünde nispeten serin bir havayla çakıştığında anlık sağanak, dolu, gök gürültülü sağanak olayları meydana geliyor.  Pazartesi günü Batı Karadeniz, zamanla Orta Karadeniz, İç Ege, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde bu tarz yağışlar yaşayacağız. Sinop, Karabük, Düzce, Bolu, Eskişehir hattı boyunca sağanak geçici ve kuvvetli.  Aynı şekilde Antalya ve Mersin hattında da yağışlar etkili. Kayseri, Sivas Osmaniye, Adana hattında da yağışların biraz daha ilerleyen saatlerde etkili olmasını bekliyoruz. Özellikle bu bölüme dikkat. Buradaki yağışların oldukça fazla olmasını ve salı günü de devam etmesini bekliyoruz. Çarşamba günü yine Doğu Akdeniz ile beraber Güney Doğu Anadolu da sağanak yağmurlu olacak.  Önümüzdeki üç günlük yağış ve en yüksek sıcaklık tablosu ise söyle:

 

SALI YAĞIŞ

 


ÇARŞAMBA YAĞIŞ


PAZARTESİ SICAKLIK

 

SALI SICAKLIK

 

ÇARŞAMBA SICAKLIK

 

Kaynak: www.havaturkiye.com

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın