Laki Vingas Or Ahayim’i ziyaret etti

Vakıflar Meclisi Azınlıklar geçmiş birinci ve ikinci dönem temsilcisi Laki Vingas, Balat Or Ahayim Hastanesine bir nezaket ziyaretinde bulundu.

3 Ocak Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Abuaf, Başkan Vekili Nüket Antebi, Yönetim kurulu Üyesi Albert Marçelli ve  Pembe Melek Başkanı Sara Behar hazır bulundular.

Hastanenin gezilmesinin ardından Albala Salonunda Sefarad yemeklerinden oluşan öğle yemeğine geçildi. Yemeğin sonunda Laki Vingas, ilk sayfası 1925’te Bağdat kökenli Bağışçı Ellie Kadoorie tarafından imzalanmış tarihi Anı Defteri’ni ilgi ile inceledi ve kendi duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı. Vingas yazdığı notta duygularını şöyle kaleme döktü: “120 yıl boyunca biz İstanbullulara hizmet veren Yahudi Toplumu’nun bu nadide kurumunda tekrar dostlarla aynı sofrayı paylaşmaktan büyük bir mutluluk ve haz duydum. Or Ahayim Hastanesi hepimiz için çok değerlidir. Bu değeri koruyan ve geliştiren Yönetim Kuruluna, gönüllülerine, doktorlarına ve azimli başkanı Yaşar Abuaf’a candan teşekkürler. Yeni yılın, hizmet etme sevdalarına ve ideallerine katkı ve başarı sağlaması dileği ile.” Son olarak hastanenin ana binasının giriş merdivenlerinde çekilen toplu fotoğrafın ardından karşılıklı teşekkür ve iyi dileklerle ziyaret sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın